אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שקד על דו"ח פוזננסקי כץ: "אני ונשיאת העליון נקרא את הדברים ונחליט מה צריך לעשות"

שרת המשפטים התייחסה לפרשת המסרונים בוועידת האנרגיה: "אני לא רוצה לקפוץ למסקנות". השרה התייחסה גם לסוגיית ההקלטות ואמרה: "זו תופעה הזויה. גם אני מפחדת לדבר בטלפון - וזה לא תמיד בעניין פלילי"

27.02.2018, 16:36 | יואב סטולר
שרת המשפטים, איילת שקד, התייחסה היום על בימת ועידת האנרגיה לפרשת המסרונים והודיעה כי קבלה ברגעים אלו את הדו"ח של השופט אליעזר ריבלין בעניין. "אני ונשיאת בית המשפט העליון נקרא את הדו"ח, נלמד אותו נחליט מה אנחנו צריכות לעשות ונפרסם זאת".

קראו עוד בכלכליסט

השרה שקד הסבירה כי אין בכוונתה להתחייב לפעולה כלשהי שתתבצע בעניינה של השופטת רונית פוזננסקי כץ. "אני מאוד סומכת על השופט ריבלין הוא אדם מאוד דקדקן ולא סתם בקשנו ממנו לטפל בסוגיה. הוא השתמש בחקירה של עו"ד ערן שחם שביט וגם בדק דברים נוספים. חוות דעתו מאוד חשובה וראינו שאחרי שפורסמו כל העובדות התמונה קצת השתנתה. אני לא רוצה לקפוץ ולהסיק מסקנות. נשב נקרא ונבחר מה אנחנו הולכות לעשות - מה שנצטרך לעשות נעשה".

לדבריה, עצם קיום ההתקשרות בין התובע מצד הרשות לניירות ערך והמשטרה לבין השופטת שדנה בעניינם של העצורים הוא דבר שגרתי ולגיטימי אם מוציאים ממנו את החשד לתיאום. " מאז התקרית דברתי עם כמה שופטים בהווה ובדימוס ופרקליטים. כל השופטים שאני דברתי איתם אמרו שבוודאי מסתמסים על מנת לתאם, זאת מכיוון שלצערי גם לשופטת הזו וגם לשופטים אחרים אין עוזרים והם צריכים לפעול בכך, אז תיאומים בוודאי עושים, אבל לגופו של עניין לגבי ימי מעצר זה משהו שלא צריך לעשות".

יהודה שרוני בשיחה עם השרה איילת שקד בוועידת האנרגיה, צילום: עמית שעל יהודה שרוני בשיחה עם השרה איילת שקד בוועידת האנרגיה | צילום: עמית שעל יהודה שרוני בשיחה עם השרה איילת שקד בוועידת האנרגיה, צילום: עמית שעל

השרה שקד התייחסה גם לסוגיית תנאי המעצר הקשים ואל היחס הבעייתי עליו הלינו העצורים בתיק 4000. לדבריה, על השב"ס לדאוג לחדול את תת התנאים בתאי המעצר. "יש מספר תאי מעצר שהתנאים שם הם תת תנאים ולא ככה הם צריכים להראות. היה גם נציג של השבס בעניין בישיבת הממשלה בה דברנו על הרחבת מרחב המחייה של אסירים. מה שפורסם בעניין הרופא לא נכון, שניר חפץ ראה שלוש פעמים רופא. אבל לגבי תנאי המאסר יש מקומות בהם הם אינם ראויים והשבס צריך לשפץ אותם".

בניגוד לחברי הכנסת מהליכוד שתקפו את מוסד עד המדינה והגדירו אותו כשפל, שרת המשפטים הדגישה שמדובר בכלי חשוב להגעה לחקר האמת. "שוחחתי עם פרקליטות המדינה וזה ודאי כלי חשוב עבורם. כדי לרדת לחקר האמת צריך לגייס עדי מדינה. אין מה לעשות". שקד הוסיפה: "בסופו של דבר אדם שמגיע למצב כזה סביר להניח שהוא עבר בעצמו איזושהי עבירה כי הוא רוצה לחלץ את עצמו בתמורה לתת מידע למשטרה. כל מי שנמצא בסיטואציה הזו, זו החלטה שלו. אבל אם מסתכלים כאינטרס של רשויות אכיפת החוק זה בהחלט מישהו חשוב".

שקד נתבקשה להגיב על החשדות לפיהן נדרש ממערכת וואלה לתקוף את יושב ראש מפלגתה, השר נפתלי בנט, לצד סיקור אוהד לראש הממשלה. השרה אמרה מצדה כי "מדובר בדברים שהם לכאורה. אנחנו ראינו גם הקלטות דומות בין ראש הממשלה לנוני מוזס. אני כרגע שרה בממשלתו ולכן אני לא אתייחס".

עם זאת, סובלנות קטנה יותר גלתה שרת המשפטים לשימוש בהקלטות, ותקפה אותן בחריפות. "לגביי ההקלטות בעיניי זו כבר תופעה הזויה. אני רוצה להגיד שאני כבר מפחדת לדבר בטלפון וזה אפילו לא תמיד בענייין פלילי. כשהשיחה היא שיחת חולין זה בסדר גמור, אבל כשזה מופיע פתאום בחדשות 2 זה מביך. זה לא ברמה פלילית, אבל פשוט מביך. אנשים לא צריכים להקליט. זה בהחלט דבר שהוא בעיני פסול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות