אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטרידים אינם זוכים: איזה טקס אוסקר הולך להיות השנה?

מטרידים אינם זוכים: איזה טקס אוסקר הולך להיות השנה?

אירועי השנה האחרונה בהוליווד ישפיעו מאוד על אופי הזכיות בטקס האוסקר החוגג 90 בשבוע הבא

28.02.2018, 09:03 | יאיר רוה

ההצבעה לאוסקרים ננעלה אתמול כשלמעלה מ־7,000 חברי האקדמיה האמריקאית לקולנוע בחרו את הזוכה שלהם ב־24 קטגוריות הטקס.

לחברת פרייס־ווטרהאוס־קופרס יש ארבעה ימים לספור את הקולות, להכין שני סטים של מעטפות שיופקדו בידי שני רואי חשבון בכירים שיעמדו בצידי הבמה כשרק הם יודעים את שמות הזוכים. וכמובן לקוות שלא תהיה פשלה כמו בשנה שעברה, כשאחד משני רואי החשבון היה עסוק בצילום אמה סטון לאינסטגרם שלו ובהיסח הדעת נתן לוורן ביטי את המעטפה הלא נכונה עם שם הסרט הזוכה.

אבל זה היה לפני שנה. בשנה האחרונה קרו בהוליווד ה־מ־ו־ן דברים, והם מן הסתם ישפיעו מאוד על אופי הטקס, ואולי אף על הזוכים בו.

טקס האוסקר, בהנחיית ג'ימי קימל (שהנחה גם בשנה שעברה), יתקיים בלילה שבין ראשון לשני, החל מ־3:00 לפנות בוקר. הסרט הטוב ביותר יוכרז ביום שני בערך ב־6:30 בבוקר שעון ישראל (שידור חי בערוץ הסרטים של יס).

הסרט “שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי”. מועמד מוביל בטקס האוסקר הסרט “שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי”. מועמד מוביל בטקס האוסקר הסרט “שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי”. מועמד מוביל בטקס האוסקר

תשעה סרטים מועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר, אבל בסופו של דבר רוב הפרסים יחולקו בין שלושה: “צורת המים", “שלושה שלטים מחוץ לאבינג מיזורי" ו"תברח". יש להניח שהתוצאות יתייחסו גם למה שקרה בשנה החולפת בהוליווד. הנה כמה דוגמאות.

קשישים. האוסקר יציין השנה יום הולדת 90, ובאופן מפתיע יהיו לו כמה וכמה מועמדים כמעט בני גילו.

כריסטופר פלאמר, המועמד כשחקן משנה על תפקידו כמחליף של קווין ספייסי ברגע האחרון ב"כל הכסף שבעולם", הוא בן 89.

אנייס ורדה, המועמדת על הסרט התיעודי "אנשים ומקומות", בת 89. ג'יימס אייבורי, המועמד על התסריט המעובד של "קרא לי בשמך" הוא גם בן 89. ג'ון וויליאמס, המועמד על הפסקול של "מלחמת הכוכבים, אחרוני הג'דיי" (זו המועמדות ה־51 שלו) הוא הצעיר בחבורה - רק בן 86. לורדה ולאייבורי יש סיכוי מצוין לזכות.

נשים. זה יהיה טקס האוסקר הראשון בלי הארווי ויינשטיין, לשעבר מאסטר האוסקרים של הוליווד החדשה ומי שהפך באוקטובר לכדור השלג הכי גדול בעולם. תנועת metoo# היא התנועה החברתית הגדולה ביותר שיצאה מהוליווד ושינתה את השיח העולמי גם מחוץ לעולמות הבידור והתקשורת. השפעותיה יהיו מורגשות מאוד בטקס, והם כבר נוכחים במועמדויות.

הוליווד הגברית והסקסיסטית בברירת המחדל שלה, גילתה קצת יותר רגישות מגדרית בבואה לבחור את מועמדיה. רייצ'ל מוריסון היא הצלמת הראשונה שמועמדת לאוסקר בתולדות הטקס (על "פרחים בבוץ" של נטפליקס, שבוים על ידי אשה).

גרטה גרוויג היא בסך הכל האשה החמישית המועמדת לאוסקר על בימוי ("ליידי בירד"). ולא מעט מהסרטים המדוברים בטקס הם כאלה שעוסקים בנשים: “צורת המים", “שלושה שלטים", “ליידי בירד", “אני, טוניה".

שחורים. איכשהו נדמה שהוליווד מצליחה להחזיק באוויר רק תנועה חברתית אחת. בשנה שעברה היה ניסיון להכליל במועמדים ובזוכים כמה שיותר מועמדים שחורים, כולל פרס הסרט שהלך ל”אור ירח”.

מה יקרה השנה? שחורים או נשים? ג'ורדן פיל הוא בסך הכל הבמאי השחור החמישי המועמד לאוסקר ולסרט שלו, “תברח", יש סיכוי מסוים לזכות בפרס התסריט המקורי ובפרס הסרט.

לטיניים. “קוקו" אמור לזכות בפרס סרט האנימציה, גיירמו דל טורו אמור לזכות בפרס הבימוי. בסופו של דבר נראה שהמקסיקנים יהיו הזוכים הגדולים באוסקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות