אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר לקריאה שנייה ושלישית: הקלות בהזמנת מוצרים באינטרנט עד 1,000 ד' צילום: שאטרסטוק

אושר לקריאה שנייה ושלישית: הקלות בהזמנת מוצרים באינטרנט עד 1,000 ד'

ועדת הרפורמות אישרה היום את הרפורמה ביבוא אישי של מוצרים דרך האינטרנט. הזמנת מוצרים עד 1,000 דולר תוגבל ל-30 פריטים. יו"ר הוועדה: "אנשים קונים באינטרנט כי הם מחפשים בזול"

28.02.2018, 10:39 | אורנה יפת

הרפורמה ביבוא אישי של מוצרים דרך האינטרנט אושרה היום (ג') לקריאה שנייה ושלישית, בוועדת הרפורמות בראשות ח"כ רחל עזריה. הרפורמה מגדילה משמעותית את כמות המוצרים אותם מותר לייבא לשימוש אישי ולא מסחרי. מוצרים יקרים, כגון סמארטפון או מחשב נייד יוגבלו לעד 5 מוצרים להזמנה בשווי של מעל 1,000 דולר. הזמנה של מוצרים זולים, עד 1,000 דולר להזמנה, תוגבל בכמות של עד 30 פריטים.

קראו עוד בכלכליסט

בדיון בוועדה אף אושר תיקון לגבי מוצרי תחבורה ורכב. בתחילת הדיונים נרשמה הסתייגות של משרד התחבורה אשר ביקש לבדוק באופן פרטני מוצרים שיש להם השלכות בטיחותיות כגון קסדה לאופניים ומושבי בטיחות לרכב לילדים. בדיון היום אושר תיקון שלגבי מוצרים אלו תספיק בדיקה מהירה יותר, בתנאי שהמוצר נושא מדבקה המציינת תו תקן בינלאומי, אירופאי, אמריקאי או קנדי, על האריזה מבחוץ, או במסמך מצורף. משרד התחבורה יפרסם באינטרנט את רשימת מוצרים התחבורה הדורשים תו תקן.

יו"ר ועדת הרפורמות רחל עזריה. לאפשר למי שלא יכול לטוס לחו"ל לקנות בזול , צילום: יוסי אלוני יו"ר ועדת הרפורמות רחל עזריה. לאפשר למי שלא יכול לטוס לחו"ל לקנות בזול | צילום: יוסי אלוני יו"ר ועדת הרפורמות רחל עזריה. לאפשר למי שלא יכול לטוס לחו"ל לקנות בזול , צילום: יוסי אלוני

לקוחות שיבצעו הזמנה באינטרנט נדרשים לוודא במקרה של הזמנה מעל 1,000 דולר כי במשלוח נמצאים לא יותר מחמישה פריטים - סמרטפונים, מחשבים, ועוד.

יו"ר הוועדה ח"כ עזריה אמרה כי "מי שיש לו כסף נוסע לחו"ל, נהנה מזה שאנחנו בעולם גלובלי ומהמחירים הנמוכים, מטייל וחוזר עם צעצועים ובגדים במזוודה. למי שלא יכול להרשות לעצמו לטוס לחו"ל, אנחנו רוצים לאפשר לו לייבא באופן אישי. אנשים קונים באינטרנט כי הם מחפשים משהו בזול ואין להם זמן להגיע לחנויות. בפעם הראשונה אנחנו נגדיר מוצרים שיש להם אישור אוטומטי להכנס לישראל לשימוש אישי ומשפחתי. המידע יהיה זמין לציבור וכל אחד יוכל לחשב את המחיר הסופי למוצר ואיזה אישור הוא דורש. זו רפורמה שתגביר את התחרות במשק ותוריד את יוקר המחיה לציבור".

 , צילום: אימג צילום: אימג'בנק, thinkstock  , צילום: אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות