אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שקד: "צריך לשים סוף לצילום חשודים. נגבש נוהל שיסדיר את הנושא" צילום: עמית שעל

שקד: "צריך לשים סוף לצילום חשודים. נגבש נוהל שיסדיר את הנושא"

ח"כ רויטל סויד שאלה את שרת המשפטים האם צילום החשודה סטלה הנדלר מגיחה מתא מעצר כאשר צלם מעיר לה על המראה החיצוני שלה הוא בגדר מימוש זכות הציבור לדעת. שקד בתגובה: "מדובר בביזוי והשפלה. אין הצדקה לרמוס חשודים עד עפר"

28.02.2018, 12:29 | שחר אילן

שרת המשפטים איילת שקד תפעל להטיל איסור על צילום חשודים בשעת מאסר, כך הכריזה השרה בדיון במליאת הכנסת היום (ד'). לדבריה, "לדעתי צריך פשוט לאסור את זה. צריך לשים לזה סוף ולזכור שאדם חף מפשע עד שתוכח אשמתו, גם כאשר הוא במעצר".

קראו עוד בכלכליסט

שקד אמרה את הדברים בתשובה לשאילתה של ח"כ רויטל סויד מהבית היהודי. סויד שאלה את שקד האם לצלם את החשודה, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, במשך דקות ארוכות כשהיא מגיחה מתאי מעצר ומול כולם אומר לה אחד הצלמים: 'מה שלומך ילדה יפה' ו-'הופה על הידיים, אהבתי את הלק'  והאם זאת זכות הציבור לדעת?

שקד ענתה על כך כי מדובר ב"ביזוי והשפלה". לדבריה, "בשעה שנלקחת חירותו של אדם אסור שיילקח גם כבודו. אין הצדקה לרמוס חשודים עד עפר. לעתים זכות הציבור לדעת נסוגה מפני כבוד האדם. היא אינה כוללת זכות למציצנות והשפלה. ברור שאנשים שחרב עליהם עולמם לא צריכים לעבור את ההליך המבזה הזה. בכוונתי ובכוונת נשיאת בית המשפט העליון לשנות את הנוהל בחודשיים הקרובים. אני לא רוצה לשלוף, אבל דיברנו על זה כבר לפני חודש". בכך מתכוונת שקד כי הנושא דובר עוד בטרם המעצרים האחרונים בתיק 4000.

סטלה הנדלר בדיון בהארכת מעצרה. שקד: "אנשים שחרב עליהם עולמם לא צריכים לעבור את ההליך המבזה הזה", צילום: תומר גנון סטלה הנדלר בדיון בהארכת מעצרה. שקד: "אנשים שחרב עליהם עולמם לא צריכים לעבור את ההליך המבזה הזה" | צילום: תומר גנון סטלה הנדלר בדיון בהארכת מעצרה. שקד: "אנשים שחרב עליהם עולמם לא צריכים לעבור את ההליך המבזה הזה", צילום: תומר גנון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות