אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אליוט לבזק: דחו את בקשת משפחת אלוביץ' להחליפם בדירקטורים מטעמם צילום: אוראל כהן

קרן אליוט לבזק: דחו את בקשת משפחת אלוביץ' להחליפם בדירקטורים מטעמם

קרן ההשקעות שמחזיקה 4.5% ממניות בזק מתנגדת לדירקטורים החליפיים שמציעה משפחת אלוביץ למנות במקומה ומטעמה. באליוט טוענים בין היתר כי לאף בעל מניות בחברה אין זכות מוקנת למינוי דירקטורים

28.02.2018, 14:28 | רחלי בינדמן

קרן ההשקעות אליוט המחזיקה ב-4.5% ממניות בזק ומקדמת צעדים אקטיביים להחלפת דירקטוריון החברה, שלחה אתמול מכתב לדירקטוריון שבו היא קוראת לו להתנגד לדרישות משפחת אלוביץ' למנות להם מחליפים מטעמם, כשלוחים שלהם באורגן המפקח של בזק.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מתנגדים לדרישת בי-קום וספציפית לטענת בי-קום כי דרישה זו מעוגנת בהיתר השליטה שניתן לה בבזק למנות דירקטורים מטעמה שיחליפו את בני משפחת אלוביץ', כיוון שאין לדרישה זו כל בסיס חוקי וכל מטרתה היא לגרום לדירקטוריון לפעול לטובת בעל השליטה בבזק ובניגוד לטובת החברה, בעלי המניות שלה והחוק ובניגוד לכללי ממשל תאגידי הולמים", נאמר במכתב.

לשיטת קרן אליוט, חוק החברות לא מעניק לבעל מניות זכות לדרוש לכנס ישיבת דירקטוריון או להוסיף סעיף לסדר יום של ישיבת דירקטוריון מתוכננת. עוד טוענת אליוט כי לפי חוק החברות, הזכות לכנס ישיבת דירקטוריון היא אך ורק של יו"ר הדירקטוריון או לפחות של שני דירקטורים.

בנוסף לטענת הקרן, תקנון בזק לא מעניק זכות כזו לאף בעל מניות. לבסוף, לפי אליוט "דרישת בי-קום מבוססת על הצגה מטעה של המצב החוקי ביחס למינוי דירקטורים בחברה. בעל שליטה לא מחזיק בזכות מוקנת למנות דירקטורים מעבר לזכות ההצבעה שלו שאותה הוא יכול לממש אך ורק באסיפת בעלי המניות.

הנסיון של בי-קום להכתיב לדירקטוריון את מי למנות במקום דירקטורים שמתפטרים הוא הפרה של הזכויות המוקנות לדירקטוריון. בנוסף החלטה של הדירקטוריון למנות דירקטורים חדשים ערב קיומה של אסיפת בעלי מניות בחברה סותרת את חובתה של בי-קום לקיים הליך שקוף וחוקי של מינוי דירקטורים על ידי בעלי המניות", נאמר במכתב. אליוט דורשים במכתב מהדירקטורים לפעול אך ורק לפי החוק ולדחות את נסיון בי-קום לשלוט בהליך בחירת הדירקטורים שיחליפו את בני משפחת אלוביץ.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
נשמע כמו טיעוני ביצה ותרנגולת
אם לבעל שליטה יש זכות הצבעה באסיפת בעלי המניות, הוא יכול להצביע לדחות כל החלטה של הדירקטריון שלא מקובלת עליו. לכן בפועל יש לו יכולת להכתיב את החלטות הדירקטריון. ההסתה נגד בעלי שליטה מוגזמת כי שלטון יחיד של מנכ"ל או יו"ר דירקטריון אינם יותר טובים משלטון יחיד של בעל שליטה. הבעיה היא שבעל שליטה מושחת ופושע מוציא שם רע לשיטה. אדם ישר יוציא שם טוב.
עודד  |  28.02.18
3.
תקדים מעניין מאוד !
על פי הבנתי - אם הדרישה של הקרן מבוססת משפטית - למעשה כל "בעלי השליטה" בחברות ציבוריות - כגון בנק הפועלים ..ועוד....לא יוכלו למנות דירקטורים מטעמם. זה מצב מעניין - ויש סיכוי שהוא יתקן עיוות היסטורי. כי ברור שנציגי "בעל השליטה" שמונו על ידו דואגים לשלוחם בעדיפות גבוהה...כי הוא מינה אותם. ננסה לשער מה מצביע כזה דירקטור כאשר יש ניגוד עניינים בין טובת החברה וטובת בעל השליטה...
דן  |  28.02.18