אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה חקירת עו"ד שחם-שביט בנציבות שירות המדינה; נשקלים הליכים משמעתיים צילום: אוראל כהן

הסתיימה חקירת עו"ד שחם-שביט בנציבות שירות המדינה; נשקלים הליכים משמעתיים

הממונה על האגף החקירות בנציבות מסר שהוא שוקל להגיש נגדו תובענה משמעתית לביה"ד למשמעת של שירות המדינה, בכפוף לשימוע שייערך לו

28.02.2018, 18:54 | אדריאן פילוט וזוהר שחר לוי

פרשת המסרונים: הסתיימה חקירתו של עו"ד ערן שחם-שביט, היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ני”ע על ידי אגף החקירות בנציבות שירות המדינה ותיק החקירה הועבר לטיפול אגף המשמעת בנציבות. הממונה על האגף, נתנאל (נתי) לויט, מסר הערב (ד') כי הוא שוקל להגיש נגד שחם-שביט תובענה משמעתית לבית הדין למשמעת של שירות המדינה, בכפוף לשימוע שייערך לעובד על ידי מנהל אגף המשמעת.

קראו עוד בכלכליסט

בית הדין למשמעת מוסמך להחליט על שורה של סנקציות משמעתיות, ובהן נזיפה חמורה, הורדה בדרגה, הפקעת משכורת לתקופה מסוימת, פיטורים עם תשלום פיצויים או בלעדיהם, ופסילה לשירות המדינה.

השופטת רונית פוזננסקי-כץ ועו"ד ערן שחם-שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי-כץ ועו"ד ערן שחם-שביט | צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי-כץ ועו"ד ערן שחם-שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל

אתמול מסרו גורמים בכירים בנציבות שירות המדינה ל"כלכליסט" כי לא היה יסוד פלילי במעשיו של עו''ד שחם־שביט. לדבריהם, אילו היה יסוד כזה בחילופי המסרונים שקיים עם השופטת פוזננסקי-כץ, פרקליטות המדינה לא היתה מעבירה את בדיקת מעשיו לנציבות שירות המדינה. לפיכך, אם לא יתגלו סימנים חדשים למעשים פליליים שיחייבו את העברת התיק למשטרת ישראל, עונשו של שחם־שביט יסתכם בצעד משמעתי.

בנציבות שירות המדינה פועלים שני אגפים המרכזים את הפעולות בתחום המשמעת: אגף המשמעת, בראשות גיא דוד; ואגף החקירות, בראשות לויט. בשני האגפים יחד מועסקים כ־30 עובדים. הערכאות המטפלות בעבירות משמעת דומות לאלה הפועלות בעולם האזרחי. תקנון שירות המדינה (התקשי”ר) קובע שאגף החקירות יערוך חקירה (בדומה למשטרה), ובסיומה יועברו הממצאים לבחינת אגף המשמעת (המקביל לפרקליטות). אגף המשמעת יכריע באשר לטיפול המשמעתי.

עו״ד עודד סבוראי, בא כוחו של עו״ד ערן שחם-שביט, היועץ המשפטי של אגף החקירות ברשות ני"ע בהתייחסות להודעת נציבות שירות המדינה: "יש להעריך את העבודה המאומצת והיסודית שביצעה הנציבות על מנת לסיים את ההליך במהירות. אנו מאמינים ומקווים שעו״ד שחם-שביט ישוב במהרה לעבודתו ברשות לניירות ערך, עבודה בה הוא רואה שליחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה