אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהיום: דו"ח תעודת הזהות הבנקאית ל-2017 זמין ללקוחות הבנקים צילום: עמית שאבי

מהיום: דו"ח תעודת הזהות הבנקאית ל-2017 זמין ללקוחות הבנקים

הדו"ח יכלול פירוט של הנכסים, ההתחייבויות והפעילות השוטפת של הלקוח, כולל ריביות על פיקדונות, חסכונות ומינוס בעו"ש. המטרה: לסייע ללקוחות להתנהל נכון מבחינה פיננסת

28.02.2018, 20:46 | רעות שפיגלמן

דו"ח תעודת הזהות הבנקאית זמין החל מהיום (ד') ללקוחות הבנקים באזור האישי באתרי האינטרנט של הבנקים. זהו המועד הרשמי לפרסום הדו"ח ביחס לשנת 2017, אולם בחלק מהבנקים הדו"ח כבר זמין מזה מספר ימים. הדו"ח מגיע  בגרסה תמציתית ובגרסה מורחבת יותר.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח זה קיים פירוט של הנכסים, ההתחייבויות של כל לקוח כמו גם נתונים על הפעילות השוטפת בחשבון כמו ריביות על פקדונות וחסכונות, ריביות על הלוואות ועל מינוס בעו"ש והוצאות בגין עמלות. המטרה של הדו"ח היא לספק לכל לקוח נתונים אודות המצב הבנקאי שלו ולסייע לו לעבור לבנק אחר באמצעות הצגת הדו"ח וקבלת הצעות אטרקטיביות יותר.

סניף בנק לאומי, צילום: אוראל כהן סניף בנק לאומי | צילום: אוראל כהן סניף בנק לאומי, צילום: אוראל כהן

בימים אלו נידונה בוועדת הרפורמות בכנסת הצעת החוק שנכנסה לחוק ההסדרים לניוד מהיר בין בנקים. במוקד הרפורמה - שנועדה לפשט את המעבר בין הבנקים - ניצבת הקמה של מערכת בנקאית משותפת, שתאפשר לנייד לקוחות של בנקים מהבנק הישן שלהם לבנק החדש בלחיצת כפתור. מי שיישא באחריות להשלמת ההיבטים השונים הנוגעים למעבר יהיה הבנק החדש שאליו יעבור הלקוח, וכל שעל הלקוח יהיה לעשות הוא רק להחליט לאיזה בנק לעבור ומתי.

מדובר במהלך שנעשה בבריטניה לפני כמה שנים. המודל המתגבש מבוסס על מודל אנגלי בשם שירות החלפת חשבון עובר ושב (CASS: Current Account Switch Service). אלא שבבריטניה המהלך לא הביא את לקוחות הבנקים לנהור לעבר בנקים אחרים, ונרשמה עליה קטנה של כ-20% בשיעור המעבר. אם נקביל את זה לישראל - מדובר בסך הכול על שיעור מעבר של 8.5% במקום 7%.

למרות שדו"ח תעודת הזהות הבנקאית נועד להקל על המעבר, הרי שבפועל לקוחות רבים נתקלים בקשיים טכניים ובירוקרטיים - ואת זה נועד לפתור המהלך של ניוד מהיר שנכנס כאמור לחוק ההסדרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות