אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם צריך לשלם מע"מ על קניות מחו"ל

מצד אחד הצרכנים ומצד שני הסוחרים הישראלים - הוויכוח על הפטור ממע"מ שניתן על קנייה של עד 75 דולר מחו"ל טרם נפתר. משרד האוצר חייב להכריע בסוגייה

28.02.2018, 20:28 | עמרי מילמן
אתמול אישרה וועדת הרפורמות את המהלך שנועד להקל על ייבוא אישי דרך הפחתת הרגולציה של משרדי הממשלה השונים והכנסת הוודאות לתחום הפרוץ של ייבוא אישי. הכלל הבסיסי הוא שיבוא מוצרים יקרים יוגבל לעד חמישה מוצרים והזמנה של מוצרים זולים - עד 1,000 דולר להזמנה - תוגבל בכמות של עד 30 פריטים.

אלא שהמחלוקת האמיתית היא סביב נושא שבמשרד האוצר בכלל לא עסקו בו - האם לגעת בפטור ממע"מ שניתן היום על ייבוא אישי על הזמנות של עד 75 דולר.

בעוד שמופעל לחץ ציבורי על הרחבת הפטור - שמוריד את העלויות על הייבוא - מצידם של ארגוני המסחר מופעל לחץ לבטל את הפטור, שמקשה עליהם, שכן הם נדרשים לגבות מע"מ על כל פריט שהם מוכרים ולהעבירו למדינה.

בינתיים, משרדי הממשלה מדברים בשני קולות, בהתאם לאוזניים הרלוונטיות, בעוד שהדרגים המקצועיים מסבירים כי מדובר בפטור שצריך לצמצם, שרי האוצר והכלכלה מסרבים לגעת בו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כרגיל בישראל עושים דיון בלי לתת נתונים
למשל היו 61 מיליון חבילות, על כמה מהן שולם מע"מ מאלו שזכו בפטור איך היה הפיזור? כמה היו חבילות של עד 5$, עד 10% וכדומא? לדעתי אם נקבל את הנתונים החזירים מהקניונים יאבדו את כול הטיעון שלהם. אבל ישראל מנוהלת כמו רפובליקת בננות בה רק למקורבים ופונקציונרים יש מידע והאזרח אותו דופקים מכול כיוון.
רמי  |  01.03.18
לכל התגובות