אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונשו של ג'קי בן זקן קוצר בשליש, ישתחרר מהכלא בסוף החודש צילום: אריאל שרוסטר

עונשו של ג'קי בן זקן קוצר בשליש, ישתחרר מהכלא בסוף החודש

בן זקן נדון, בעלי חברת מנופים פיננסיים, נידון ל-26 חודשי מאסר לאחר שהורשע בשורה של עבירות ניירות ערך ומרמה. בדצמבר 2016 הוא החל לרצות את עונשו בכלא חרמון

01.03.2018, 08:22 | אלי סניור, ידיעות אחרונות
איש העסקים ג'קי בן זקן, שהורשע בהרצת מניות, ישתחרר מהכלא כבר בסוף החודש, לאחר קיצור שליש מעונשו. כך קבעה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר.

קראו עוד בכלכליסט

בן זקן נדון ל 26 חודשי מאסר, אותם ריצה בכלא חרמון, לאחר שהורשע בשורה של עבירות ניירות ערך ומרמה במסגרת חברת הנדל"ן "מנופים פיננסים" שבבעלותו.

במסגרת הפרשה הואשמו בן זקן ופעיל שוק ההון איתן אלדר בהרצת מניות של "מנופים פיננסים" - כלומר, בניסיון בלתי חוקי להשפיע על ערך המניה - בהיקף של יותר מ־13 מיליון שקל.

ג ג'קי בן זקן | צילום: אלכס קולומויסקי ג

בית המשפט המחוזי גזר עליו עונש של שלוש שנות מאסר. בספטמבר 2016 החליט בית המשפט העליון להקל בעונשו של איש העסקים - ולהפחית לו עשרה חודשים. בנוסף נדרש בן זקן לשלם קנס בגובה 800 אלף שקל.

בדצמבר 2016 החל בן זקן לרצות את עונשו בכלא חרמון, ונחשב לאסיר חיובי ביותר. ועדת השחרורים ציינה בין היתר כי בן זקן עבד ככל האסירים האחרים, יצא לחופשות ללא כל בעיה ותרם הרבה מזמנו למען אסירים אחרים בפעילויות בבית הסוהר. עם שחרורו הוא צפוי לשוב לעסקיו הרבים, בעיקר בתחום הנדל"ן.

עורכת הדין שני אילוז שייצגה אותו מול ועדת השחרורים אמרה: "אנו מודים לוועדה שהורתה על שחרורו המוקדם של מרשי. לנוכח העובדה שהוא עמד בכל הפרמטרים הקבועים בחוק, לא היה לי ספק כי זו תהיה ההחלטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות