אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
64% מתושבי ונצואלה איבדו משקל בשנה האחרונה עקב מחסור במזון צילום: אי פי איי

64% מתושבי ונצואלה איבדו משקל בשנה האחרונה עקב מחסור במזון

ונצואלה העלתה את שכר המינימום ל-6 דולר לשעה, אך לאור האינפלציה המשתוללת שכר המינימום שווה היום פחות מחמישית משוויו לפני שנה. תושב ממוצע בוונצואלה איבד 12 ק"ג ממשקלו ב-2017

02.03.2018, 21:13 | שירות כלכליסט

נשיא ונצואלה מדורו הודיע על העלאת שכר של 58% והעלאת סובסידיות המזון ב-67%, שמציבים את שכר המינימום של אזרחי ונצואלה על 1,307,646 בוליבר לחודש – שווה ערך ל-6.13 דולר אמריקאי.

העלאות השכר החוזרות ונשנות בונצואלה לא קרובות לעמוד בקצב האינפלציה המשתוללת במדינה. בינואר 2017 העלה מדורו את שכר המינימום החודשי ב-50% ל-104,358 בוליבר. באותו זמן סכום זה היה שווה ל-31.17 דולר, על פי שיעור המרה לא רשמי שמיליוני ונצואלנים משתמשים בו. במילים אחרות, למרות כל ההעלאות, שכר המינימום החדש שווה פחות מחמישית משוויו לפני שנה.

נשיא ונואלה ניקולס מדורו, צילום: רויטרס נשיא ונואלה ניקולס מדורו | צילום: רויטרס נשיא ונואלה ניקולס מדורו, צילום: רויטרס

שחיתות, ניהול גרוע והקפאות מחירים גרמו לכלכלת ונצואלה לקרוס. בניסיון לפייס את המצביעים, מדורו העלה את שכר המינימום מספר פעמים בשנים האחרונות. מבקריו אומרים שמשמעות ההעלאות היא לא יותר מהדפסת עוד כסף, מה שרק מחמיר את האינפלציה הקטלנית במדינה.

קרן המטבע העולמית העריכה בינואר שהאינפלציה בונצואלה יכולה להגיע השנה ל-13,000%. לפני שנה, דולר אחד היה שווה בערך 4200 בוליבר, לעומת 213,200 בוליבר כעת.

בעקבות הדברים, העלאות מחירים חדות הביאו למחסור חמור במזון, תרופות, ואמצעי מחייה אחרים. מחקר שהתפרסם לאחרונה מצא ש-64% מהונצואלנים איבדו משקל בשנה החולפת עקב מחסור במזון, כשהונצואלני הממוצע איבד בערך 12 קילו ב-2017, לעומת כ-8 קילו ב-2016.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
זהו חלומם של השמאלנים בארץ
שיהיה שויון. שם כבר הגיעו להישג הזה וכולם עניים וחיים במחסור באותה מידה. זה שהשיטה הסוציאליסטית קרסה בכל מדינה בעולם בה הונהגה, זה לא יגרום לשמאלנים לרדת מעץ הטימטום עליו הם יושבים. הם יעשו כל מאמץ, לא רק כדי להפוך את ישראל לקומוניסטית, אלא בעיקר כדי למוטט את ישראל. כמו פרח הטייס שהודח מקורס טייס וביקש לשרת בנ"מ כדי שאם הוא לא טס - אף אחד לא יטוס. כך השמאלנים: אם הם לא בשלטון - מבחינתם שמדינת ישראל תפסיק להתקיים כדי שאף אחד אחר לא יהיה בשלטון.
אזרחית  |  03.03.18