אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירידות בשווקים בפברואר גררו את קופות הגמל לתשואה שלילית של 1% צילום: shutterstock

הירידות בשווקים בפברואר גררו את קופות הגמל לתשואה שלילית של 1%

אף על פי כן, מתחילת השנה התשואה של החוסכים חיובית ועומדת בממוצע על 0.4% - כך לפי נתוני מיטב דש

04.03.2018, 10:07 | רחלי בינדמן

קופות הגמל מסיימות את חודש פברואר עם תשואה שלילית ממוצעת של כ-1% לאחר חודשים ארוכים ורצופים של תשואות חיוביות.

מתחזית ביצועי קופות הגמל לחודש פברואר שמפרסם אבי ברקוביץ, מנהל מערך ההשקעות הלא סחירות של בית ההשקעות מיטב-דש, עולה כי כתוצאה מירידות השערים שנרשמו בשוקי המניות בארץ ובחו"ל, התשואה של קופות הגמל תנוע בטווח התשואה השלילית של 0.7% ל-1.5% במקרה החמור ביותר.

קראו עוד בכלכליסט

קופת גמל (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק קופת גמל (אילוסטרציה) | צילום: שאטרסטוק קופת גמל (אילוסטרציה), צילום: שאטרסטוק

קופות הגמל המנייתיות איבדו בממוצע 2.5% מערכן כשהטווח הוא 1.5% עד 3.5% תשואה שלילית בין הקופות. אלא שגם קופות הגמל המדדיות הסולידיות רשמו תשואה שלילית בפברואר של 0.6% וגם קופות הגמל השקליות רשמו תשואה שלילית של 0.4% בממוצע על רקע עליית התשואות באג"ח הממשלתיות. אף על פי כן במצטבר מתחילת השנה (ינואר-פברואר), התשואה עדיין חיובית בממוצע של 0.4% בקופות הגמל. נזכיר כי את חודש פברואר סיים מדד ה-s&p500 האמריקאי עם תשואה שלילית של 3.9%, מדד הדאו ג'ונס איבד 4.3% ומדד הנאסד"ק ירד ב-1.9%. באירופה ירידות השערים היו חדות יותר כשה-DAX הגרמני איבד 5.7% וה-CAC הצרפתי ירד ב-2.9%. ביפן מדד הניקיי ירד בשיעור של 4.5%. שוק המניות הישראלי ירד אף הוא בדומה למגמה בעולם כשמדד ת"א 35 ירד 3% ומדד ת"א 90 ירד 4.5%.

גם באג"ח הקונצרני המקומי נרשמו ירידות שערים. מדד התל בונד 20 ירד ב-1.0%, מדד תל בונד 40 ירד ב-0.7% ומדד התל בונד 60 ירד ב-0.8%. אגרות החוב הלא מדורגות ירדו ב-0.6%. גם באגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה שלילית בשיעור של 0.7%, כאשר אגרות החוב הצמודות למדד (גלילים) ירדו ב-1.2% ואגרות החוב השקליות (שחרים) ירדו ב-0.4%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות