אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מפסיקה למכור את מוצרי Nest מבית גוגל צילום: appleinsider

אמזון מפסיקה למכור את מוצרי Nest מבית גוגל

ענקית הקמעונאות מוכרת כיום מספר מוגבל של מוצרי נסט, אך לא תציג נוספים לאחר שיאזל המלאי; לפי הערכות בנסט, ההוראה הגיעה מג'ף בזוס עצמו. בכך, מסלימה המערכה בין גוגל ואמזון, שמתרחבת בעצמה בשוק מוצרי הבית החכם

04.03.2018, 10:49 | עומר כביר
העימות בין גוגל לאמזון מסלים: ענקית הטכנולוגיה החליטה להפסיק לספק לענקית הסחר המקוון את מוצרי הבית החכם של Nest, אחרי שהאחרונה סירבה למכור מוצרים חדשים של המותג; כך לפי דיווח של אתר ביזנס אינסיידר. כתוצאה, לאחר גמר המלאי שמצוי כרגע במחסניה, אמזון לא תמכור יותר מוצרים של נסט.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות מנהלות בחודשים האחרונים מלחמה בעצימות הולכת וגוברת, שהחלה בסתיו שעבר כשגוגל הפסיקה לתמוך בגרסה ייעודית של יוטיוב לסטרימר ולרמקול החכם של אמזון. בתגובה, אמזון סירבה למכור חלק מהמוצרים החדשים של נסט, ובהם מצלמה חכמה והדור האחרון של התרמוסטט החכם שלה. ברקע העימות עומדים מהלכים של אמזון להרחבת פעילותה בתחום הבית החכם, שכוללים השקת מצלמה חכמה ורכישת חברות שפועלות בתחום. נסט, שלאחר הקמת אלפבית ב-2015 פעלה כחברה עצמאית תחתיה, מוזגה בחודש שעבר בחזרה לגוגל.

תרמוסטט חכם של נסט תרמוסטט חכם של נסט תרמוסטט חכם של נסט

לפי הדיווח בביזנס אינסיידר, על ההחלטה של אמזון שלא למכור מוצרים חדשים של נסט שמעו בחברה בשיחת ועידה עם אמזון בסוף שנה שעברה, כשעוד פעלה כחברה בת של אלפבית, אחרי שבועות של שקט מצד אמזון.

לדברי מקור שמכיר את השיחה, אמזון הודיעה לצוות של נסט שמדובר בהחלטה שהגיעה מלמעלה, ושלא קשורה לאיכות המוצרים. עובדי נסט שהשתתפו בשיחה היו תחת הרושם שמדובר בהחלטה שהתקבלה על ידי מנכ״ל ומייסד אמזון, ג׳ף בזוס.

בעקבות מהלך זה, החליטה נסט להפסיק למכור מוצרים דרך אמזון. המוצרים שעוד מוצעים למכירה באתר ייעלמו עם גמר המלאי. לדברי מקור, החברה החליטה לעצור אספקת מוצרים ישנים יותר מכיוון שאם היא לא יכולה לשווק את פורטפוליו המוצרים המלא שלה, היא מעדיפה שלא למכור שום מוצר.

אמזון ונסט סירבו להגיב לדיווח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות