אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פילבר התעמת עם הנדלר: "זוכרת את הפגישה הלילית? את המיילים ששלחתי?" צילום: יחיאל ינאי, אוראל כהן

פילבר התעמת עם הנדלר: "זוכרת את הפגישה הלילית? את המיילים ששלחתי?"

מנכ"לית בזק, שחשודה במתן שוחד בתיק 4000, זומנה בסופ"ש לחקירה באזהרה והופתעה כשחוקרי המשטרה הכניסו לחדרה את עד המדינה. "נפגשנו בביתו של אלי קמיר, את ידעת על כל מה שהיה", טען פילבר. הנדלר השיבה: "כל מה שעשיתי היה לטובת בזק ובמסגרת החוק"

04.03.2018, 19:46 | ynet
תיק בזק ממשיך להסתעף: המשטרה זימנה לחקירה באזהרה בימים האחרונים את מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, שחשודה במתן שוחד. ל-ynet נודע כי במהלך החקירה הפתיעו חוקרי המשטרה את הנדלר כשהכניסו לחדר החקירות את עד המדינה בתיק, שלמה פילבר, וערכו עימות בין השניים בפרשה 4000.

קראו עוד בכלכליסט

"את ידעת על כל מה שהיה", אמר מנכ"ל משרד התקשורת המושעה להנדלר, וציין כי קיים גם פגישות אישיות עם הנדלר בתיווכו של היועץ האסטרטגי, אלי קמיר, שהיה היועץ של בזק באותה התקופה. "נפגשנו - אני, את ואלי קמיר בעניין בזק", אמר. לטענת פילבר, חלק מאותן פגישות התקיימו בשעת לילה מאוחרת בביתו הפרטי של קמיר.

פילבר והנדלר, צילום: יחיאל ינאי, אוראל כהן פילבר והנדלר | צילום: יחיאל ינאי, אוראל כהן פילבר והנדלר, צילום: יחיאל ינאי, אוראל כהן

העימות עצמו היה קצר יחסית ובמהלכו פילבר הסביר לחוקרים שהיו בחדר כי הרגיש שהנדלר לוחצת עליו לקבל את דרישותיה של חברת בזק במסגרת הרפורמה. "העברתי לך את המיילים בעניין בזק ואת החזרת", אמר לעברה. פילבר הוסיף כי כל המהלכים הללו היו לא חוקיים ושהנדלר ידעה כי לא כך אמור להתקיים הליך קידום הרפורמה של ההפרדה המבנית בבזק.

הנדלר, שהכחישה במהלך ימי מעצרה ובבית המשפט את החשדות באמצעות סנגורה נתי שמחוני, המשיכה מצידה לדבוק בגרסתה וטענה: "כל מה שעשיתי היה לטובת בזק ובמסגרת החוק".

הנדלר נעצרה לפני כשבועיים עם פרוץ הפרשה. החשד של המשטרה וחוקרי ניירות ערך היה כי הנדלר הייתה שותפה למהלכים של אלוביץ' לקבל הטבות ממשרד התקשורת, ובתמורה לכך אתר וואלה, בהוראת אלוביץ', העניק סיקור חיובי לראש הממשלה.

פילבר חתם לפני כשבועיים על הסכם עד מדינה לאחר משא ומתן עיקש של עורכי דינו דרור ארד איילון ויובל נחמני. אלי קמיר, שיוצג על ידי עורכת הדין שרון קליינמן, שוחרר למעצר בית.

הבוקר שוחררו למעצר בית בשני חשודים מרכזיים בפרשה: בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' והיועץ לשעבר ניר חפץ. אלוביץ' שוחרר למעצר בית בן 10 ימים ומלבד זאת, הוא הורחק ממשרדי בזק למשך 45 ימים, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים למשך שלושה חודשים. חפץ שוחרר גם למעצר בית וההגבלות שלו זהות לאלה של אלוביץ'. להבדיל מבעלי בזק, חפץ הורחק למשך 45 ימים ממשרדי ממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מי הפר כאן אמונים?
נניח שסטלה הנדלר, נציגה של חברה עיסקית היתה בפגישה עם פילבר בבית של אדם פרטי, ביחד עם פילבר (מה פילבר עושה שם? למה מנכ"ל משרד ממשלתי ועובד ציבור פרטי הולך לפגישה בבית פרטי, עם גורמים עיסקיים?) ובפגישה היא לוחצת על פילבר לקבל החלטות שמטיבות עם בזק ( ברור שלחצה, מה חשבת שבאה לאכול איתך בורקסים?)נו אז מה? היא נציגה של גורם עיסקי ודואגת לאינטרסים של הגורם שהיא מייצגת אבל אתה נציג הציבור. לאינטרסים של מי אתה דאגת בפגישה זו? למי אתה הייתה נאמן ולמה? מי מיכם הפר אמונים ואת מי מיכם היה צריך להעמיד לדין?
די להכשיר עדים עברינים  |  05.03.18
3.
מי הפר כאן אמונים?
נניח שהיתה פגישה פרטית של פילבר עם הנדלר בבית של אדם פרטי ( למה מנכל משרד ממשלתי עובד מדינה בכיר הולך לפגישה עם גורמים עסקיים מחוץ למשרד? ) ונניח שהנדלר לחצה בפגישה על פילבר לקבל החלטות לטובת בזק (ברור, מה חשבת? שבאה לאכול איתך בורקסים?) נו אז מה? היא עשתה את העבודה שלה, נשארה נאמנה לאינטרסים של האירגון שהיא מייצגת. אבל אתה מר פילבר, למי אתה הייתה נאמן? על האינטרסים של מי אתה הגנת בפגישה? מי מעל כאן באמון שולחו ואת מי היו שופטים במדינה מתוקנת אחרת, על הפרת אמונים?
די להכשיר עדים עבריינים  |  05.03.18
לכל התגובות