אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לפני שטראמפ צייץ: אייקן מכר מניות במגזר הפלדה

המשקיע המיליארדר מכר אחזקות בשווי 31.3 מיליון דולר בחברת מנופים התלויה בייבוא פלדה. בעקבות הודעת המכסים צנחה המניה ב־5.5%

04.03.2018, 21:54 | שירות כלכליסט

המשקיע המיליארדר קארל אייקן, לשעבר יועץ בכיר לנשיא טראמפ, מכר מניות בשווי 31.3 מיליון דולר של חברת Manitowoc, ספקית מנופים וציוד הרמה. זאת זמן קצר בלבד לפני איומו של טראמפ בעניין הטלת מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום.

חברת Manitowoc תלויה במידה רבה בפלדה מיובאת, ואם יממש טראמפ את הצהרתו היא עתידה לספוג נזקים. על כך מדווח ה"גרדיאן" הבריטי.

אייקן מכר יותר משליש מהאחזקה שלו בחברה, אך גם כעת הוא המשקיע החמישי בגודלו ובבעלותו 4.8% ממניותיה של Manitowoc. אייקן, שהונו הוערך על ידי מגזין "פורבס" בכ־16.9 מיליארד דולר, החל למכור את מניותיו בחברה ב־12 בפברואר. זאת ימים ספורים לפני שמשרד המסחר האמריקאי דן בתוכניות להטיל מכסים על יבוא פלדה.

קארל אייקן, צילום: בלומברג קארל אייקן | צילום: בלומברג קארל אייקן, צילום: בלומברג

לפי תשקיף שהוגש לרשות לני"ע האמריקאית, אייקן מכר את מניותיו עבור 32–34 דולר. בעקבות הציוץ של הנשיא על המכסים, צנחה מניית Manitowoc ביום שישי ב־5.48% ל־26.37 דולרים. גם חברות אחרות הנסמכות על יבוא פלדה ואלומיניום איבדו מערכן בעקבות ההודעה. כך למשל, יצרנית המטוסים בואינג ויצרנית המנועים קטרפילר רשמו ביום שישי ירידות של 1.5% ו־2.5%, בהתאמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות