אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפלגת חמשת הכוכבים האיטלקית זכתה בכ-30% מהמושבים בפרלמנט צילום: אי פי איי

מפלגת חמשת הכוכבים האיטלקית זכתה בכ-30% מהמושבים בפרלמנט

המפלגה תאייש בין 195 ל-235 מושבים בפרלמנט. גוש הימין, המורכב מ"פורצה איטליה" של ברלוסקוני, "הליגה" ו"האחים של איטליה" יזכה ל-225 עד 265 מושבים בפרלמנט.

05.03.2018, 07:06 | ynet

הבחירות באיטליה: מפלגת חמשת הכוכבים זכתה בכ-30% מהמושבים בפרלמנט והפכה למפלגה הגדולה ביותר.

מפלגת חמשת הכוכבים הקומה על ידי הקומיקאי בפה גרילו ורצה בראשותו של לואיג'י די מאיו. המפלגה תאייש בין 195 ל-235 מושבים בפרלמנט. גוש הימין, המורכב מ"פורצה איטליה" של ברלוסקוני, "הליגה" ו"האחים של איטליה" יזכה ל-225 עד 265 מושבים בפרלמנט.

עם זאת, גוש הימין לא הצליח להשיג את הרוב הנדרש לשליטה בפרלמנט ונראה כי בית הנבחרים עומד להיות "פרלמנט תלוי" - שבו אף מפלגה לא מחזיקה ברוב מכריע. תוצאות הבחירות, כפי שעולות מהמדגמים, עלולות לגרום לשבועות רבים של משא ומתן ומיקוח פוליטי כדי לנסות וליצור ממשלה חדשה. בין הנושאים החמים שעמדו על הפרק בבחירות היו נושאי הכלכלה וההגירה.

המפלגה השלטת המדינה, "המפלגה הדמוקרטית", בראשות ראש הממשלה לשעבר מתאו רנצי הגיעה למקום השלישי במספר הקולות ותזכה ל-115 עד 155 מושבים בבית הנבחרים – לאחר שחטפה מכה מהבוחרים המאוכזבים ממצב האבטלה וההגירה במדינה.

בפה גרילו ממפלגת חמשת הכוכבים, צילום: אי פי איי בפה גרילו ממפלגת חמשת הכוכבים | צילום: אי פי איי בפה גרילו ממפלגת חמשת הכוכבים, צילום: אי פי איי

איטליה שקועת החובות היא הכלכלה השלישית בגודלה בגוש האירו בן 19 המדינות החברות, ואף שהמשקיעים גילו אופטימיות ערב ההצבעה, הקיפאון הפוליטי עלול

לעורר מחדש את היום לחוסר יציבות בשוק.

בגזרת ההגירה, מנהיג מפלגת "הליגה", מתאו סלביני, הבטיח לגרש 600 אלף מהגרים שהגיעו לאיטליה בסירות בארבע השנים האחרונות. על פי מדגמים של רשת RAI האיטלקית, זכתה המפלגה ב-15.9 אחוזים מהקולות ועקפה את "פורצה איטליה", חברתה לגוש הימין, שזכתה ב-14.2 אחוזים.

בראשות "פורצה איטליה" עומד אנטוניו טאיאני, נשיא הפרלמנט האירופי. ברלוסקוני הריץ את טאיאני כמועמדו לראש ממשלה עקב הרשעתו ב-2013 בהעלמת מס. הרשעה זו מונעת ממנו להתמודד בבחירות. טאיאני שמר על פרופיל נמוך במהלך קמפיין הבחירות והציג עמדות מתונות, ככל הנראה שלא לגרום לדאגה גדולה באירופה, שממילא מודאגת מבעלי בריתו הפופוליסטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות