אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע ביקשה תיקון – והגיוס של פוסט אקיוט נתקע צילום: Jim Courtney

רשות ני"ע ביקשה תיקון – והגיוס של פוסט אקיוט נתקע

החברה המחזיקה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב ביקשה לגייס 275 מיליון שקל באג"ח, אך תיקון שביקשה רשות ני"ע בהערכת שווי הנכסים מעכב את הגיוס – ועשוי אף לבטל אותו. החברה: "מאמינים שנקבל היתר בשבועות הקרובים"

05.03.2018, 08:29 | חזי שטרנליכט

גיוס האג"ח של פוסט אקיוט עלה על שרטון – וצפוי להתעכב כמה שבועות לפחות, וייתכן שאף לא ייצא לפועל. החברה המחזיקה בבתי אבות סיעודיים בארה"ב נדרשה לבצע תיקון מהותי בתשקיף כחלק מהליך גיוס האג"ח שהיא מנהלת, שנוגע להערכות השווי של הנכסים שלה. פוסט אקיוט כבר התחילה לקיים רוד שואו בשוק ההון הישראלי, במטרה לגייס 275 מיליון שקל בחוב.  

קראו עוד בכלכליסט

בחברת הייעוץ רדהאן, המובילה את גיוס האג"ח, אישרו ל"כלכליסט" כי נרשמים עיכובים בהליך ומקווים להשלים את ההיתר מהרשות בשבועות הקרובים.

לפוסט אקיוט יש 25 נכסים, ועבור מרביתם אין דרישה לפי התקנות לפרסם את הערכות שווי, משום שאינם מוגדרים כ"נכס מהותי". בבחינה שבוצעה להערכת השווי הכוללת של הנכסים של החברה כן עלתה דרישה של רשות ניירות ערך לבחינה של הערכות שווי הנכסים ושיעורי ההיוון שבהם השתמשה החברה.

יו"ר ועדת אשראי של לאומי בארה"ב ורופא גריאטרי

בעקבות התמשכות התהליך מול הרשות, פוסט אקיוט צפויה לעדכן את התשקיף לפי הדו"חות הכספיים שלה ל־2017 כולה, ולא לפי הרבעון השלישי של אותה שנה.

פוסט אקיוט נשלטת על ידי וורן קול וד"ר ג'פרי רובין. קול הוא דירקטור ויו"ר ועדת האשראי של בנק לאומי ארה"ב, ואילו רובין בעל 25 שנות ניסיון בתחום בתי האבות. לפי הטיוטה החמישית של התשקיף שהוגשה לרשות ניירות ערך ופורסמה ביום שלישי האחרון, החברה מתכננת לגייס סכום של כ־275 מיליון שקל בסדרת אג"ח אחת. את ההנפקה מובילה חברת הייעוץ רדהאן של יובל ברק, איל ידווב ועדן עוזרי. החתם המתמחר של ההנפקה היא חברת אוריון חיתום והנפקות.

איגרות החוב שמתכננת פוסט אקיוט להנפיק מדורגות בדירוג Baa1.il על ידי חברת דירוג האשראי מידרוג (בדירוג מותנה). הדירוג מותנה בעמידה של החברה בהיקף הון עצמי מינימלי שלא יפחת מ־24 מיליון שקל. כמו כן, החברה מתחייבת שלא תפחית מהיקף הון עצמי זה כל עוד איגרות החוב שלה רשומות למסחר בבורסה בתל אביב. ככל שיהפוך בעתיד דירוג האשראי השל החברה לקבוע, תפחת הדרישה להון עצמי מינימלי ל־16 מיליון שקל. אלא שהפרטים האלה נכונים לדיווחים מלפני הדרישה האחרונה של רשות ניירות ערך. עם השלמתה של הדרישה, ייתכן שיחולו שינויים עתידיים גם בדירוג המותנה של החברה.

"הכל בסדר. לצערנו הדברים טיפה מתארכים"

במצגת של פוסט אקיוט לשוק ההון הישראלי נכתב כי 70% ממקורות ההכנסה של החברה מגיעים ממשלת ארה"ב ומחברות הביטוח והיתרה מלקוחות פרטיים המשלמים מראש. תיק הנכסים של החברה כולל 2,624 מיטות בנכסים השונים שלה.

מרדהאן נמסר בתגובה כי "הכל בסדר. לצערנו הדברים טיפה מתארכים. אנו מאמינים שבשבועות הקרובים יתקבל ההיתר מרשות ניירות ערך ואנחנו נמשיך במכרז".

מימין: וורן קול וג מימין: וורן קול וג'פרי רובין, בעלי השליטה בפוסט אקיוט | צילום: Jim Courtney מימין: וורן קול וג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות