אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האטה בשוק הרכב: ירידה של 7.4% במסירות מתחילת השנה צילום: יובל חן

האטה בשוק הרכב: ירידה של 7.4% במסירות מתחילת השנה

ארבעת מותגי הרכב המובילים - יונדאי, קיה, טויוטה וסקודה, רשמו ירידות של 6%-17%; בכירים בענף: "סימני ההאטה היו על הקיר"

05.03.2018, 13:06 | ליאור גוטמן

מתחילת השנה נמסרו כ-65.3 אלף מכוניות חדשות, ירידה של כ-7.4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (כ-70 אלף מכוניות חדשות). כך לפי נתוני איגוד יבואני הרכב

קראו עוד בכלכליסט

עיון בטבלת המסירות מעלה שארבעת מותגי הרכב המובילים - יונדאי, קיה, טויוטה וסקודה - רשמו ירידה במסירות בטווח שבין 6% ל-17% ביחס להיקף המסירות המצטבר בינואר-פברואר 2017. יונדאי מסרה מתחילת השנה כ-9,900 מכוניות (ירידה של כ-11% לעומת החודש המקביל אשתקד), כשאחריה קיה עם כ-8.2 אלף מסירות (ירידה של כ-6%), טויוטה במקום השלישי עם כ-6.8 אלף מסירות (ירידה של כ-7.5%) וסקודה במקום הרביעי עם כ-4.7 אלף מסירות (ירידה של כ-17%). במקום החמישי ניצבת מאזדה שלעומת האחרות רשמה עלייה בהיקף המסירות, עם כ-4.1 אלף מכוניות, עלייה של כ-24% לעומת ינואר-פברואר 2017.

מגרש מכוניות, צילום: אוראל כהן מגרש מכוניות | צילום: אוראל כהן מגרש מכוניות, צילום: אוראל כהן
בכירים בענף הרכב טוענים סימני כי ההאטה היו "על הקיר" - השנים האחרונות היו חריגות בענף עם היקף מסירות גבוה, פועל יוצא של שערי מטבע נוחים, מבצעים ותחבורה ציבורית שלא מספקת את צרכי המשתמשים. השנה הקדיח בנק ישראל את מדיניות האשראי שהוא מתיר להעניק לרכישת רכב, מה גם שמבצעי השנים האחרונות גררו הצפה של שוק המשומשות. ההערכות הן שבמרץ עשויה להרשם התאוששות קלה לאור הרכישות המסורתיות של חברות השכרת הרכב לקראת חג הפסח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות