אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבינט הדיור אישר 3 פרויקטים של פינוי-בינוי להקמת 3,267 דירות צילום: עופר צור

קבינט הדיור אישר 3 פרויקטים של פינוי-בינוי להקמת 3,267 דירות

הפרוקיטים הם בערים יהוד מונסון, בת ים ואור יהודה - ובמסגרתם ייהרסו 760 יחידות דיור

05.03.2018, 13:49 | ענת דניאלי

קבינט הדיור אישר היום (ב׳) שלושה מתחמי פינוי בינוי בהליך המואץ בוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל). הפרוקיטים הם בערים יהוד מונסון, בת ים ואור יהודה. בפרויקטים האמורים יהרסו 760 יח"ד במבנים ישנם ויבנו 3,267 דירות חדשות.

קראו עוד בכלכליסט

בבת ים, בפרויקט "שפרבר" השוכן בכניסה המזרחית לעיר ברחוב הקוממיות. במתחם של 42 דונם עתידות להיבנות 1,420 יחידות דיור על שטח בו עומדות כיום 328 יחידות דיור.

מתחם הפינוי בינוי ביהוד נווה מונסון הוא בפרויקט "מוהליבר", בשטח של 58 דונם במסגרתו, יוקמו 1,332 יחידות דיור תוקמנה על שטח בו עומדות כיום 336 יחידות דיור.

בעיר אור-יהודה, בפרויקט "הכלנית" בשטח של כ-12 דונם, עתידות להיבנות 512 דירות חדשות, אשר תחלפנה את 96 יחידות הדיור הקיימות במקום. כמו כן, בחודשים האחרונים אושרו בקבינט הדיור מתחמי פינוי-בינוי גם ברחובות, נתניה ולוד.

התחדשות עירונית (ארכיון), צילום: עופר צור התחדשות עירונית (ארכיון) | צילום: עופר צור התחדשות עירונית (ארכיון), צילום: עופר צור

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אמר: "מדינת ישראל היא מדינה קטנה עם צפיפות אוכלוסייה הולכת וגדלה. התחדשות עירונית של שכונות ישנות ומוזנחות והפיכתן לאזורים פורחים ואטרקטיביים במרכז העיר הינה מרכיב מרכזי בפעילות משרד הבינוי והשיכון. התוכניות שאושרו היום יאפשרו בניה של אלפי יחידות דיור לטובת בני המקום הוותיקים ולמען זוגות צעירים חדשים. אנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ במטרה לקדם תהליכי התחדשות עירונית בערים נוספות ברחבי הארץ ולספק פתרונות דיור ואיכות חיים למען הציבור בישראל״.

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן: "אנחנו ממשיכים להאיץ תהליכים ולקצר את זמני ההמתנה לאישורים. אנו שמים דגש על קידום פרויקטים גדולים שיחוללו שינוי משמעותי בתחום ההתחדשות העירונית, ובדרך זו נוכל לשנות את פניה של ישראל כבר בשנים הקרובות".

איציק ברוך, בעלי קבוצת יובלים, מסר ביחס לפרויקט באור יהודה כי "אנחנו מברכים על החלטת הקבינט הממשלתי להכניס את התב"ע ביחס למתחם הכלנית, בו אנחנו פועלים מ-2012 ,למסלול הוותמ"ל, בתקווה שתוכנית בניין עיר (תב"ע) תאושר במהרה ונוכל להתחיל בהקמת הפרויקט כבר בשנת 2019".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות