אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה נוספת לתביעה ייצוגית נגד בזק על ניצול כוחה כמונופול צילום: עמית שאבי

בקשה נוספת לתביעה ייצוגית נגד בזק על ניצול כוחה כמונופול

לאחר שהתביעה הקודמת שהוגשה ב-2015 בהיקף של 556 מיליון שקל אושרה, מוגשת כעת בקשה נוספת בהיקף 258 מיליון שקל. התביעה הנוכחית מתייחסת בעיקר לרווח הלא סביר שגרפה בזק, בעיקר בטרפוד רפורמת השוק הסיטונאי. התובעים שוקלים לצרף את מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, כמשיב נוסף

05.03.2018, 18:01 | שירות כלכליסט

לאחר בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק שהוגשה ב-2015, מוגשת כעת בקשה נוספת. נשוא הבקשה הקודמת, על 556 מיליון שקל התייחסה לרווח הלא סביר שגרפה בזק בגלל ניצול כוחה לרעה כמונופול בשלל דרכים. בקשת ההמשך הנוכחית, על 258 מיליון שקל, מתייחסת לתקופה הנוכחית.

"לאור שבזק לא חדלה ממעשיה שנטען כנגדם עם הגשת הבקשה, ולהיפך, מאז הגשת בקשת האישור הקודמת ועד לסוף שנת 2017, המשיכה בזק במעשים ופעולות של ניצול כוחה לרעה כמונופול, במיוחד בהמשך טרפוד סיכול והפרעה ליישום רפורמת השוק הסיטונאי" נטען בבקשה שמתמקדת ב"מכשלות שמציבה בזק" כדי לטרפד את התחרות בתחום התקשורת הקווית. "כפי שנראה להלן, בזק עושה כל שאפשר בידיה לסיכול התחרות, לא רק בדרך לגיטימית אלא גם ובעיקר בדרך פסולה של הפרות חוזרות ונישנות של הוראות החוק והכל דרך ניצול כוחה כמונופול לרעה".

המבקשים מודיעים כי בכוונתם לשקול בעתיד לבקש לצרף את מנכ"ל משרד התקשורת המושעה,שלמה פילבר, שחתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000, כמשיב נוסף. הבקשה כרגע היא נגד בזק בלבד. זאת, "בשים לב למעורבותו של פילבר בתהליך קבלת ההחלטות שלא כדין שאפשרו לבזק לנצל את כוחה לרעה ולשמר את מעמדה המונופוליסטי על חשבון הצרכנים בישראל".

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, משה פילבר. התובעים שוקלים לצרף אותו כמשיב, צילום: יואב דודקביץ מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, משה פילבר. התובעים שוקלים לצרף אותו כמשיב | צילום: יואב דודקביץ מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, משה פילבר. התובעים שוקלים לצרף אותו כמשיב, צילום: יואב דודקביץ

תביעת ההמשך הנוכחית הוגשה בידי מיכל ברק סוקולובר ואלון צדוק באמצעות עורכי הדין שחר בן מאיר, יצחק אבירם, אופיר נאור ורנן גרשט בשם כל צרכני שוק התקשורת, ולחילופין בשם כל צרכני בזק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות