אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק הדיור הציבורי הוארך בחמש שנים נוספות צילום: עמית שעל

חוק הדיור הציבורי הוארך בחמש שנים נוספות

תוקפו של חוק הדיור הציבורי, המאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירות, פקע בסוף 2017 ועל כן נדרש הליך החקיקה להארכתו

05.03.2018, 21:36 | ענת דניאלי
הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הארכת חוק הדיור הציבורי לחמש שנים נוספות. 54 חברי כנסת תמכו ולא נרשמו מתנגדים.

תוקפו של חוק הדיור הציבורי, המאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירות, פקע בסוף 2017 ועל כן נדרש הליך החקיקה להארכתו עד לסוף שנת 2022. על פי החוק, דיירי הדיור הציבורי זכאים לרכוש את הדירה בה הם מתגוררים בהנחה כתלות בוותק המגורים בדירה, ועד 50%.

בניין של עמידר, mhkuo: גוגל סטריט וויו בניין של עמידר | mhkuo: גוגל סטריט וויו בניין של עמידר, mhkuo: גוגל סטריט וויו

החוק אמנם מאפשר לזכאים המתגוררים בדירות הסיוע לרכוש את דירתם, אך במקביל מצמצם משמעותית את מלאי הדירות. מיום חקיקת החוק, הצטמצם מאגר הדירות מרמה של כ-110 אלף דירות לפני כ-20 שנה, עד לרמה של פחות מ-60 אלף דירות כיום.

עד לאחרונה המדינה לא הוסיפה למלאי הדירות הדיור הציבורי ועל כן נוצרה רשימה של למעלה מ-3,000 משקי בית שהם מחוסרי דירה וזכאים לדיור ציבורי ע"י משרד השיכון וכן למעלה מ-20 אלף משקי בית הזכאים ע"י משרד הקליטה.

בשנים האחרונות חזר משרד השיכון להשקיע ברכישת דירות לשם הרחבת מלאי הדיור הציבורי. הושקע תקציב של 1.8 מיליארד שקל לרכישת כ-1,040 דירות, וכן לשיפוץ ותחזוקה של דירות קיימות. כמו כן, למעלה מ-5 מיליארד שקל הופנו לצורך סיוע בדיור, מתוכם כ-3.5 מיליארד הופנו לטובת סיוע בשכר דירה לזכאים, אותו מממשים כיום כ-165 אלף משקי בית.

הארכת החוק היא יוזמת שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט שמסר הערב כי "חוק הדיור הציבורי מסייע לאלפי משפחות לצאת ממעגל העוני ובמקביל מאפשר רכישת דירות חדשות לדיור הציבורי. מדובר בפעולה נוספת במשימתנו הלאומית לצמצם פערים ולסייע לשכבות המוחלשות בחברה. אנו רואים בכך ערך עליון ונמשיך לעשות כן למען הציבור בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות