אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית החשמל ח.י בדרך להגשת בקשה לרכישת מותגי יורוקום צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

יבואנית החשמל ח.י בדרך להגשת בקשה לרכישת מותגי יורוקום

החברה שבבעלות משפחת סרודי כבר נפגשה עם נציגי חברת פנסוניק - אחד ממותגי הדגל של יורוקום דיגיטל. הערב תקבל הנהלתה החלטה האם לגשת למכרז. אם תחליט לגשת למכרז צפויה ח.י להתמודד מול יבואנית החשמל ברימאג שדיווחה לאחרונה לבורסה על מגעים מול יורוקום

06.03.2018, 13:10 | אורנה יפת

יבואנית מוצרי החשמל, חברת ח.י, שבבעלות משפחת סרודי, שוקלת להגיש בקשה לרכישת מותגי יורוקום סלולר ויורוקום דיגיטל, של שאול אלוביץ'. כך נודע ל"כלכליסט". היום (ג) תתכנס הנהלת ח.י לפגישה לילית במסגרתה תתקבל החלטה סופית האם לגשת למכרז. המותג המוביל של קבוצת יורוקום הוא המותג פנסוניק. נציגי פנסוניק העולמית ביקרו בחודשים האחרונים בישראל וקיימו פגישות עם יבואני חשמל ובין היתר נפגשו גם עם בעלי ח.י. בחברת ח.י אישרו את המידע.

קראו עוד בכלכליסט

המועד האחרון להגשת הצעות למכרז על מותגי קבוצת יורוקום נקבע למחר (ד').

קבוצת ח.י היא יבואנית מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ומייבאת, בין היתר, את מסכי הטלוויזיה ומסכי המחשב של המותג LG, מקררי הייסנס, כיריים גז במותג BELLERS, מוצרי קו לבן של אריסטון ועוד.

מצלמות של פנסוניק. המותג שמעניין גם את ח.י וגם את ברימאג, צילום: בלומברג מצלמות של פנסוניק. המותג שמעניין גם את ח.י וגם את ברימאג | צילום: בלומברג מצלמות של פנסוניק. המותג שמעניין גם את ח.י וגם את ברימאג, צילום: בלומברג

מי שעוד מתמודדת על מותגי יורוקום היא יבואנית החשמל הבורסאית, ברימאג דיגיטל, שמתעניינת בחלק מפעילות המותגים שמייבאת יורוקום. גם ח.י וגם ברימאג מתעניינות בעיקר במותג פנסוניק. ברימאג ניהלה מגעים מוקדמים לרכישת פעילות היבוא מול יורוקום, עוד טרם נכנסו החברות התפעוליות, יורוקום סלולר ויורוקום דיגיטל, להקפאת הליכים. יבואנית מוצרי החשמל מתעניינת במותג פנסוניק בעיקר כדי לחזק את כוחה בקטגוריית מסכי הטלוויזיה. כעת רכישת מותגי יורוקום, ובכללם פנסוניק ונוקיה, נעשית דרך בית המשפט. הדרישה מצד הנאמנים כי הניגשים למכרז יתחייבו להעסיק כמה שיותר עובדים מבין כ-70 העובדים שמועסקים כיום ביורוקום דיגיטל וסלולר.

יורוקום סלולר ויורוקום דיגיטל מייבאות, בין היתר, מרכזיות ומסכים במותג פנסוניק, טלפונים סלולרים במותג נוקיה, מזגני TCL (מותג יחסית חדש של יורוקום), מחשבי LENOVO ועוד. שתי החברות מקבוצת יורוקום חייבות לספקיות בין 3 ל-4 מיליון דולר ולא מקבלות מהספקיות בחו"ל אספקת מוצרים בחודשים האחרונים. גורמים בענף החשמל טוענים כי "על אף שפנסוניק הוא מותג חזק, לא ברור מה יעלה בגורלו שכן המותג נעדר מהשוק כבר זמן רב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות