אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת שיכון ובינוי: חוקרי יאח"ה פשטו שוב על משרדי החברה צילום: יוטיוב

פרשת שיכון ובינוי: חוקרי יאח"ה פשטו שוב על משרדי החברה

ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת החקירה ההולכת ומסתעפת בחשד למתן שוחד לעובד ציבור זר באפריקה, מבקשת המשטרה להביא ארצה לחקירה עובדים נוספים בחברה הנכדה SBI, הנמצאים כעת בקניה

06.03.2018, 13:12 | זוהר שחר לוי, תומר גנון ויניב רחימי

פרשת השוחד בשיכון ובינוי: חוקרי יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה) פשטו היום (ג') שוב על משרדי החברה באיירפורט סיטי.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, ל"כלכליסט" נודע כי במסגרת החקירה ההולכת ומסתעפת בעניין שיכון ובינוי והחשד למתן שוחד לעובד ציבור זר באפריקה, מבקשים החוקרים לחקור עובדים נוספים הנמצאים כעת בקניה. מדובר בעובדים של חברת SBI, החברה הנכדה של שיכון ובינוי באפריקה העומדת במרכז החשדות. 

עוד נודע, כי החוקרים מבקשים להביא את אותם עובדים לישראל לשם חקירתם על מעורבותם בפרשה. ככל הידוע לא מדובר בדרג הבכיר של החברה.

עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר, צילום: סיוון פרג עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר | צילום: סיוון פרג' עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר, צילום: סיוון פרג

מדובר בחקירה המתנהלת ביאח"ה והפכה גלויה בחודש שעבר תחילה עם מעצרם של שניים שכיהנו בעבר כמנכ"לי SBI ובהמשך עם מעצרם של מעורבים נוספים בחברת שיכון ובינוי, בהם מנכ"ל שיכון ובינוי עופר קוטלר ורואה החשבון הבכיר רובי לזרוב.

במרכז החשד של חוקרי יאח"ה, שמנהלים בכירים בעבר ובהווה בשיכון ובינוי ובחברה SBI הפועלת בקניה נתנו שוחד לעובדי ציבור זרים באפריקה במספר הזדמנויות ולאורך זמן סביב פרויקטים שונים. "התנהלות מושחתת ושיטתית", אמר על כך נציג המשטרה רפ"ק עו"ד אריאל פרידמן, באחד הדיונים במסגרת הפרשה.

לפי המשטרה מדובר בחקירה שחלו בה התפתחויות משמעותיות ודרמטיות, שיש בהן כדי לבסס את החשדות נגד המעורבים. "שיכון ובינוי שיחדה לפי החשד פקידי ממשל ברחבי העולם לאורך שנים והכל כדי להגדיל את רווחיותה", אמר רפ"ק אריאל פרידמן בבית המשפט. הוא הוסיף כי "החברה מעלה בכספים ממוסדות הבנקאיים המסנפים לאו"ם שהוקמו למטרות נעלות. ככל שהחדשות המיוחסים לחברת שיכון ובינוי וקברניטיה יתבררו כנכונים, כי אז יהיה קשה לאמוד את הנזקים שיגרמו למדינת ישראל בגין פרשה זאת".

פרקליטיו של עופר קוטלר, עוה״ד צבי אגמון, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי מסרו בתגובה כי מרשם דוחה בתוקף את החשד המיוחס לו. מר קוטלר לא היה נושא משרה בחברות הרלוונטיות, אין לו כל קשר לפרשה הנחקרת ויש להביע צער על שרבוב שמו לפרשה. אנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שיבדקו הדברים יתברר כי מר קוטלר חף מכל אשמה ויש לסגור את התיק נגדו.

בשיכון ובינוי, המיוצגת על ידי עוה"ד פיני רובין וארז הראל ממשרד גורניצקי ושות', סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות