אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת המסרונים: איילת שקד הגישה קובלנה נגד השופטת פוזננסקי-כץ צילום: אוהד צויגנברג

פרשת המסרונים: איילת שקד הגישה קובלנה נגד השופטת פוזננסקי-כץ

שרת המשפטים הגישה את הקובלנה לנשיאת העליון אסתר חיות. הנשיאה תקים בית דין משמעתי מיוחד. הקובלנה מסתמכת על התשתית שהניח נציב התלונות על השופטים, שבדק את חילופי המסרונים בין השופטת לנציג רשות ני"ע ערן שחם-שביט

06.03.2018, 15:57 | משה גורלי

שרת המשפטים איילת שקד הגישה היום (ג') לנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות קובלנה נגד השופטת רונית פוזננסקי-כץ. הקובלנה מסתמכת על התשתית שהניח נציב התלונות על השופטים השופט אליעזר ריבלין שבדק את חילופי המסרונים שהתקיימו בין השופטת לנציג רשות ניירות ערך עו"ד ערן שחם-שביט לפני הדיון בהארכות המעצר בפרשת 4000.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הגשת הקובלנה, תקים הנשיאה בית דין משמעתי מיוחד בהרכב שלושה שופטים לדיון בקובלנה. התוצאות לצד זיכוי, יכולות להשתרע בין נזיפה להדחה שתתבצע בוועדה לבחירת שופטים. לאחר הגשת הקובלנה, יכולה הנשיאה חיות להחליט על השעייתה של השופטת, שבכל מקרה מאז חשיפת הפרשה בערוץ 10 אינה יושבת על כס המשפט. את פוזננסקי כץ מלווים עורכי הדין אופיר סטרשנוב וציון אמיר. ההליך המשמעתי הוא חסוי. העבירה המשמעתית המיוחסת לשופטת היא "התנהגות באופן שאינו הולם מעמד שופט".

השופטת רונית פוזננסקי-כץ. בית הדין יחליט האם לזכותה, לנזוף בה, או להדיחה, צילום: יריב כץ השופטת רונית פוזננסקי-כץ. בית הדין יחליט האם לזכותה, לנזוף בה, או להדיחה | צילום: יריב כץ השופטת רונית פוזננסקי-כץ. בית הדין יחליט האם לזכותה, לנזוף בה, או להדיחה, צילום: יריב כץ

בדו"ח שכתב ריבלין נקבעו הממצאים הבאים: קרבת היתר בין השופטת לחוקר הניבה פגם אסתטי ואתי שעלה כדי פגיעה באמון הציבור ברשות השופטת, ועם זאת נשללה האפשרות להטיית משפט במקרה הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות