אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות המשבר, גפני מכנס את ועדת הכספים להצבעות על חוק ההסדרים צילום: עומר מסינגר

למרות המשבר, גפני מכנס את ועדת הכספים להצבעות על חוק ההסדרים

הכינוס יתבצע מחרתיים; נראה שהמהלך של גפני מיועד לאפשר אישור של התקציב וחוק ההסדרים כבר בשבוע הבא והכרזה נחרצת בעד הניסיונות להגיע להסדר

06.03.2018, 17:12 | שחר אילן
יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ משה גפני מיהדות התורה מכנס את הועדה לדיונים והצבעות על חוק ההסדרים מחרתיים (ה') למרות המשבר הקואליציוני. עם זאת הוא לא יכנס אותה לאישור התקציב לקריאה שנייה ושלישית. נראה שהמהלך של גפני מיועד לאפשר אישור של התקציב וחוק ההסדרים כבר בשבוע הבא לפני סוף כנס החורף של הכנסת. זאת, משום שלא ניתן טכנית להכין את חוק ההסדרים להצבעה מיום ראשון ליום שני או שלישי.

קראו עוד בכלכליסט

הדיונים על חוק ההסדרים היו הדבר הראשון שגפני ביטל במסגרת תהליך יצירת המשבר הקואליציוני, במסגרתו דורשות הסיעות החרדיות להעביר את חוק הגיוס, ושר האוצר משה כחלון - את התקציב ל-2019. לכן, קשה שלא לראות במהלך של גפני הכרזה נחרצת בעד הניסיונות להגיע להסדר ולמנוע את נפילת הממשלה והליכה לבחירות.

ביממה האחרונה חזרו כחלון ואנשי סיעת כולנו שוב ושוב על האמירה שאם התקציב לא יאושר עד פסח כחלון לא יהיה שר אוצר. מהאמירה הזו השתמעה בבירור הכוונה להאריך את כנס החורף של הכנסת המסתיים בשבוע הבא בעוד מספר ימים לצורך אישור התקציב. המהלך של גפני עשוי לחסוך זאת אם ימצא הסדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות