אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפטר גארי קוהן, יועצו הכלכלי של הנשיא טראמפ צילום: איי פי

התפטר גארי קוהן, יועצו הכלכלי של הנשיא טראמפ

קוהן, המכהן כיו"ר המועצה הכלכלית הלאומית שליד הנשיא, התפטר בעקבות החלטת טראמפ להטיל מכסי מגן על יבוא ברזל ואלומיניום. הנשיא צייץ בטוויטר: "אנשים כל הזמן יגיעו ויעזבו"; החוזים העתידיים בוול סטריט הגיבו על ההתפטרות בירידה של 1.2%

07.03.2018, 00:54 | מיקי גרינפלד

גארי קוהן (Gary Cohn), היועץ הכלכלי הבכיר של הנשיא דונלד טראמפ, הודיע על התפטרותו על רקע החלטתן השנויה במחלוקת של הנשיא להטיל מכסי מגן על יבוא ברזל ואלומיניום לארה"ב.  עם פרסום ההודעה על התפטרותו של קוהן, לאחר סגירת המסחר בוול סטריט, הגיבו החוזים העתידיים של הדאו ג'ונס בירידה חדה של 300 נקודות - 1.2%.

קראו עוד בכלכליסט

התפטרות קוהן היתה צפויה והנשיא עצמו מסר ליועציו הקרובים כי להערכתו קוהן צפוי לעזוב את הבית הלבן אם הוא אכן יקדם בחקיקה את החלטת המכסים שעליה הודיע בשבוע שעבר. בציוץ בטוויטר שפרסם היום הנשיא אומר טראמפ ששינויים בצוות צפויים בקרוב. "אנשים כל הזמן יגיעו ויעזבו, ואני מעוניין בדיאלוג מעמיק לפני שאקבל החלטה. יש עדיין אנשים שאני רוצה להחליף (מחפש כל הזמן שלמות). אין כאן כאוס, רק אנרגיה נהדרת", צייץ הנשיא.

 

קוהן כיהן במועצה הכלכלית הלאומית המייעצת לנשיא מאז תחילת הכהונה של טראמפ, וכבנקאי לשעבר (בתפקידו הבכיר האחרון כמנהל התפעול בגולדמן זאקס), הוא הפך לאחד האנשים המשפיעים והחשובים בממשל. בימים האחרונים פעל קוהן, לצד גורמים בממשל ומחוקקים רפובליקנים, בניסיון לשנות את ההחלטה, שעלולה לדעת רבים להוביל למלחמת סחר. קוהן זימן השבוע לוושינגטון מנהלים בכירים בחברות התלויות במתכות, לפגישה עם הנשיא, בניסיון לבלום את החלטת התעריפים.  

"אם יש לך אדם בעל פרופיל כה גבוה שעוזב אותך, זה מתחיל לסחרר את הממשל, השווקים חוששים במצב כזה", אומר בתגובה רוברט פאבליק (Robert Pavlik), אסטרטג השקעות ראשי ב- SlateStone Wealth. על כך הוסיף לארי מקדונלד (Larry McDonald), ראש מחלקת מאקרו ארה"ב ב- ACG Analytics: "אם קוהן עוזב מדובר בסיפור גדול, שכן המשמעות היא שאנשי 'אמריקה תחילה' משתלטים".  

גארי קוהן, צילום: איי פי גארי קוהן | צילום: איי פי גארי קוהן, צילום: איי פי

בקיץ 2017 עוד נחשב קוהן למועמד המוביל של טראמפ לתפקיד יו"ר הפדרל ריזרב, במקום ג'נט ילן, אך ראיון שהעניק באוגוסט 2017 ל"פיננשל טיימס", ובו מתח ביקורת על תגובת הנשיא לאירועים הגזעניים האלימים בשרלוטסוויל, העלו את חמתו של טראמפ ומועמדותו ליו"ר הפד ירדה מהפרק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות