אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעל מייצג את עד המדינה, האישה את אחד החשודים המרכזיים צילום: מוטי קמחי

הבעל מייצג את עד המדינה, האישה את אחד החשודים המרכזיים

עו"ד אילן סופר, שמייצג את יועץ התקשורת ניר חפץ שחתם על הסכם עד מדינה, נשוי לעו"ד שרון קליינמן-סופר, המייצגת את היועץ האסטרטגי אלי קמיר - חשוד מרכזי בשתי הפרשות שבהן יעיד חפץ. עוה"ד סופר וקליינמן: "אין ניגוד עניינים בין קמיר לבין חפץ"

06.03.2018, 20:43 | תומר גנון וענת רואה

תחת קורת גג אחת: עו"ד אילן סופר, שותף במשרד גולדפרב-זליגמן שמייצג מאז יום שישי שעבר את יועץ התקשורת ניר חפץ שחתם על הסכם עד המדינה, וזאת לאחר שנעצר ונחקר בחשד לביצוע עבירות שוחד בפרשות בזק (תיק 4000) וגרסטל-מעונות (תיק 1270), נשוי לעו"ד שרון קליינמן-סופר ממשרד קליינמן-נאור, אשר מייצגת את אחד החשודים המרכזיים בשתי פרשות אלה: היועץ האסטרטגי, אלי קמיר.

קראו עוד בכלכליסט

עובדה זו מעוררת ביממה האחרונה הרמת גבה בקרב עורכי דין בתחום הצווארון הלבן, הטוענים כי עשוי להיווצר מצב של ניגוד עניינים. חפץ חתם כאמור שלשום (א') על הסכם מדינה, שבמסגרתו התחייב למסור מידע מפליל על המעורבים בפרשות. מה שיוצר, בוודאי באופן תיאורטי, סיכוי לפיו האינטרסים של הלקוחות של בני הזוג סופר יהיו מנוגדים. "אם חפץ מסבך בעדותו את קמיר, יש פה פוטנציאל לניגוד עניינים", טוען עו"ד בכיר שביקש להישאר בעילום שם.

אלי קמיר, צילום: יריב כץ אלי קמיר | צילום: יריב כץ אלי קמיר, צילום: יריב כץ

עם זאת יש הטוענים כי מרגע שחפץ הפך לעד מדינה, הרי שהרבה מהסנגורים הפליליים שהיו יכולים לייצגו נפסלים, מאחר שרבים מהשמות המוכרים בתחום מסרבים לייצג עדי מדינה. חפץ היה מיוצג עד כה בידי עו"ד ירון קוסטליץ, יוצא משרדו של עו"ד יעקב וינרוט אשר מייצג בפרשות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואישתו שרה. קוסטליץ סירב לייצג את חפץ מרגע שהפך לעד מדינה.

קליינמן-סופר, נציין, מייצגת את קמיר מאז חודש יוני האחרון כאשר נחקר לראשונה באזהרה ברשות ני"ע במסגרת פרשת בזק. היא המשיכה בייצוגו גם כאשר נעצר קמיר בפרשת גרסטל-מעונות, שבה על פי החשד הוא העביר לשופטת המחוזית בדימוס, הילה גרסטל, הצעה מושחתת מחפץ לפיה נתניהו יקדם את מועמדותה לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, בתמורה לכך שהיא תסגור את תיק המעונות נגד אישתו שרה. חשד שקמיר וחפץ הכחישו בתוקף – חפץ ככל הידוע גם במסגרת הסכם עד המדינה.

קליינמן-סופר מייצגת את קמיר גם בתיק 4000 שהתפצל מפרשת בזק. שם החשד נגד קמיר הוא בתיווך לשוחד בתמורה אסורה לבעל השפעה ניכרת, עבירות מרמה והלבנת הון. על פי החשד בפרשה זאת איש העסקים שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, דאג לסיקור מלטף באתר וואלה שבשליטתו עבור משפחתו של נתניהו. בתמורה קידם נתניהו במשרד התקשורת, באמצעות מנכ"ל המשרד המושעה שחתם גם הוא על הסכם עד מדינה, שלמה פילבר, את האינטרסים העסקיים של אלוביץ' ובזק שעל פי הפרקליטות מוערכים במיליארד שקל.

ממשרד גולדפרב-זליגמן נמסר כי "עו"ד סופר קיבל עליו את הטיפול בעניינו של ניר חפץ רק לאחר שווידא כי אין ניגוד עניינים בין קמיר לבין חפץ".

ממשרד קלינמן נאור נמסר: "לא קיים ניגוד עניינים בין קמיר לחפץ".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה לשאלות "כלכליסט" האם ידעו ואישרו לעו"ד סופר לייצג בתיק שבו אישתו מייצגת חשוד כי "מוצע להפנות שאלות אלה לעו"ד סופר או לוועדת האתיקה של לשכת עוה"ד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות