אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרויקט של תשובה בניו יורק במירוץ נגד משבר דירות היוקרה צילום: עמית שעל

הפרויקט של תשובה בניו יורק במירוץ נגד משבר דירות היוקרה

אלעד גרופ הסבה בית משפט ישן בשכונת טרייבקה לבניין מגורים ונאלצת למכור דירות אחרונות בזמן משבר דירות היוקרה בניו יורק

07.03.2018, 10:29 | אורן פרוינד

יצחק תשובה סיים לאחרונה לבנות ושפץ את בניין Tribeca Clock Tower building בניו יורק, והפך אותו מבית משפט ישן לבית דירות למגורים. הבעיה שהשיפוץ שביצעה חברת אלעד גרופ הפרטית ארך תקופה ארוכה מהמצופה ותשובה נותר כעת עם עשרות דירות שבנייתן הושלמה לאחרונה, שהוא צריך למכור בתקופה בעייתית בשוק הדירות האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט

תשובה קיבל את ההיתר לשינוי התב"ע לפני חמש שנים והחל בעבודות הביצוע. הפרויקט כולו מכיל 110  דירות (רובן כבר נמכרו), עם דירות בשווי של 1.5 מיליון דולר. אולם גם דירות יוקרה בשווי של 20 מיליון דולר - שוק שנמצא בקיפאון בתקופה זו ונתקל בקושי למכור דירות חדשות.

הבניין שהסבה אלעד גרופ למגורים, צילום: PropertyShark הבניין שהסבה אלעד גרופ למגורים | צילום: PropertyShark הבניין שהסבה אלעד גרופ למגורים, צילום: PropertyShark

אלעד גרופ היא חברה פרטית של תשובה שעוסקת כמעט בכל תחומי הנדל"ן בארה"ב ובשנים האחרונות העמיקה את הפעילות שלה בתחום של מקבצי הדיור. לחברה שותפות עם חברת אראונדטאון פרופרטיז הולדינגס (Aroundtown Property Holdings) של יקיר גבאי. ברשות תשובה וגבאי פורטפוליו דיור להשכרה בהיקף של 11 אלף יח"ד בשווי של כ־1.2 מיליארד דולר.

לפני שנה וחצי דווח בכלכליסט כי תשובה העמיק את האחיזה שלו בשוק הדיור האמריקאי. תשובה וגבאי השלימו אז רכישת ענק של תשעה מתחמי מגורים להשכרה (Multy Family) עם 2,080 יחידות דיור במדינת לואיזיאנה שבארה"ב, תמורת 240 מיליון דולר (כמיליארד שקל).

תשובה וגבאי עוד מכירים אחד את השני כשגבאי היה מנכ"ל חברת החיתום של בנק לאומי וביצע עבור תשובה לא מעט הנפקות. השניים נכנסו לראשונה לשותפות עסקית בינואר 2016, כשגבאי נכנס שותף (50%) לפורטפוליו של אלעד גרופ בקליפורניה שמכיל 9,000 יחידות דיור בשווי של 900 מיליון דולר. בניכוי חוב של 430 מיליון דולר, שוויין של הדירות נטו הוערך אז בכ־470 מיליון דולר ומשכך גבאי שילם אז לאלעד גרופ 250 מיליון דולר (כמיליארד שקל) במזומן. מאז השניים החליטו כי הם רוצים להעמיק את האחיזה שלהם בתחום מקבצי הדיור להשכרה בארה"ב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות