אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון בזק מציע: להוסיף דירקטור חיצוני ונציג נוסף לבעל השליטה צילום: עופר חן

דירקטוריון בזק מציע: להוסיף דירקטור חיצוני ונציג נוסף לבעל השליטה

לקראת האסיפה הכללית הקרובה יידרשו בעלי המניות לאשר הצעה מעודכנת של בזק, המרחיבה את מספר חברי הדירקטוריון מ-9 ל-11 - ועדת מינויים תמליץ על הקריטריונים למינוי דירקטורים

07.03.2018, 10:54 | אביב גוטר

דירקטוריון בזק מתכוון להציע באסיפה הכללית הקרובה להגדיל את מספר הדירקטורים בחברה מ-9 ל-11, כך הודיעה היום (ד') החברה. בזק מציינת כי בחרה לצאת בהודעה מסודרת על תוכניותיה, בשל פניות רבות שקיבלה מבעלי המניות: "בעקבות פרסומים שונים בעניין ושאלות שהופנו לחברה ע"י בעלי מניות בנושא הליך איתור המועמדים לכהונת דירקטורים שיוצעו ע"י דירקטוריון החברה, רואה החברה לנכון להבהיר את הדברים".  

קראו עוד בכלכליסט

הדירקטוריון  מינה ועדת מינויים שבה חברים מ"מ יו"ר דירקטוריון החברה דוד גרנות והדח"צ זאב וורמברנד, וששתפקידה לגבש את הקריטריונים לאיתור מועמדים ולהמליץ לדירקטוריון, לאחר הליך איתור, על רשימת מועמדים.

במסגרת הבחינה התקשרה בזק עם חברה חיצונית (עמדה) על מנת לגבש הליך קריטריונים לפרופיל של הדירקטורים שיומלצו. עוד עולה כי הוועדה ממליצה להגדיל את מספר הדירקטורים, כאשר בעל השליטה יקבל מושב נוסף לצד שלושת המושבים הנוכחיים, ובמקביל מספר הדירקטורים החיצוניים יגדל מ-3 ל-4.

בסך הכל מציעים בבזק שדירקטוריון החברה יורכב מארבעה דח"צים, שני דירקטורים בלתי תלויים אשר ייבחרו ע"י דירקטוריון החברה לאחר קבלת המלצה מוועדת מינויים, דירקטור אחד מקרב עובדי החברה, וארבעה דירקטורים שיוצעו מטעם בעל השליטה וייכללו ברשימת המועמדים המוצעים, בכפוף לבדיקת וועדת המינויים בקריטריונים שייקבעו.

הגופים המוסדיים יכולים לרשום לעצמם ניצחון חלקי לאחר שדרשו להגדיל את מספר הדירקטורים החיצוניים בחברה. לפני כחודש דרשה אנטרופי, שעומדת מאחורי קרנות הפנסיה עמיתים, כלל ביטוח, מיטב-דש ומנורה מבטחים, לכנס אסיפת בעלי מניות מיוחדת למינוי שלושה דירקטורים חיצוניים נוספים. הדרישה הגיעה לאחר שאנטרופי העריכה כי בזק תיענה לדרישתה מסוף חודש ינואר לשיפור הממשל התאגידי בחברה.

 

דוד גרנות , צילום: עופר חן דוד גרנות | צילום: עופר חן דוד גרנות , צילום: עופר חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות