אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדיקה חותכת שווי לקראת ההנפקה: ירידה של 25% ל-151 מיליון שקל צילום: יח"צ

עדיקה חותכת שווי לקראת ההנפקה: ירידה של 25% ל-151 מיליון שקל

לפני שבועיים פרסמה עדיקה תשקיף מעודכן לקראת הנפקה ובו רצתה לנסות לגייס 57.8 מיליון שקל לפי שווי חברה של 200 מיליון שקל - זהה לשווי השוק של החברה־האם גולף

07.03.2018, 11:19 | אורן פרוינד

חברת עדיקה, ש־75% ממניותיה מוחזקות על ידי גולף, פרסמה היום (ד') נייר הפצה לגופים המוסדיים לקראת ההנפקה הראשונית (IPO) הצפויה שלה בבורסת תל אביב. בדומה לכל ההנפקות הראשוניות בתל אביב, גם במקרה של עדיקה השווי נחתך לקראת ההנפקה וירד ב-25% לשווי אפקטיבי של 151 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מקרה דומה ארע לפני חודש בהנפקה של חברת המלונאות פתאל שרגע לפני ההנפקה חתכה את השווי המינמאלי המבוקש שלה ב-25% ל-3.4 מיליארד שקל לפני הכסף. בסופו של דבר פתאל גייסה לפי שווי לפני הכסף של כ-4 מיליארד שקל בעקבות ביקושים גבוהים מהמצופה.

לפני שבועיים פרסמה עדיקה תשקיף מעודכן לקראת הנפקה ובו חשפה לראשונה באופן רשמי את השווי המבוקש שלה. לפי התשקיף, עדיקה רצתה לנסות לגייס 57.8 מיליון שקל לפי שווי חברה של 200 מיליון שקל - זהה לשווי השוק של החברה־האם, גולף (75%).

הגיוס יתבצע בשילוב של הנפקת מניות חדשות תמורת 29.9 מיליון שקל, ומכירת מניות בעלים תמורת 27.9 מיליון שקל נוספים. המכירה תתבצע על ידי עשרה בעלי מניות ונושאי משרה בעדיקה. גולף תמכור מניות בשווי של 2 מיליון שקל, והמנכ"ל דדי שוורצברג ימכור מניות בשווי של 10 מיליון שקל. אנטרופי העריכה את שוויה של עדיקה בכ-200 מיליון שקל.

דדי שוורצברג - מנכ"ל עדיקה, צילום: עדיקה דדי שוורצברג - מנכ"ל עדיקה | צילום: עדיקה דדי שוורצברג - מנכ"ל עדיקה, צילום: עדיקה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות