זה קורה: טיסה להודו בחמש שעות וב-710 דולר

זה קורה: טיסה להודו בחמש שעות וב-710 דולר

חברת התעופה ההודית אייר אינדיה פתחה היום את האפשרות להזמין כרטיסי טיסה באתר החברה בקו ישיר שבין ניו דלהי לנמל התעופה בן גוריון בישראל. הקו יתחיל לפעול ב-22 במרץ. משך הטיסה יהיה חמש שעות ועלות כרטיס הלוך חזור תחל ב-710 דולר

07.03.2018, 15:48 | ynet
חלומם של הרבה ישראלים הולך להתגשם: חברת התעופה ההודית אייר אינדיה פתחה היום (ד') באתר האינטרנט שלה את האפשרות להזמין כרטיסי טיסה בקו הישיר שבין ניו דלהי לנמל התעופה בן גוריון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי אתר החברה הקו יתחיל לפעול ב-22 במרץ, בעוד כשבועיים, ואמור לעבור מעל שטחה של סעודיה ובכך לקצר את משך הטיסה בשעתיים. ראש הממשלה נתניהו אמר שלשום לאחר פגישתו עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי סעודיה אישרה למטוסים שיעדם ישראל לעבור מעל שטחה.

בבדיקה שערכנו באתר החברה מחיר כרטיס לטיסה הראשונה יחל בכ-367 דולר. מחיר שני כרטיסי טיסה הלוך וחזור יעלה בממוצע בתקופה הקרובה 710 דולר. גם באתר סקייסקנר (Skyscanner) ניתן כבר לרכוש כרטיסי טיסה בקו בין ישראל להודו עם החברה.

אתמול פורסם בסוכנות הידיעות רויטרס כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי סעודיה אישרה לחברת התעופה אייר אינדיה לעבור בשטחה במסגרת הקו הישיר לישראל. נתניהו ציין זאת בפני העיתונאים שמלווים אותו בביקורו בוושינגטון על אף שסעודיה טרם אישרה זאת באופן רשמי. חברת התעופה ההודית הודיעה בחודש שעבר על כוונתה לבצע שלוש טיסות שבועיות לישראל דרך סעודיה במטרה לקצר את זמן הטיסה.

אייר אינדיה , צילום: Flickr / Darryl Morrelll אייר אינדיה | צילום: Flickr / Darryl Morrelll אייר אינדיה , צילום: Flickr / Darryl Morrelll

לפני שבוע ובעקבות ההפתחות בנושא, אל על פנתה במכתב רשמי לארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט"א) כדי לסייע לה להשיג אישור לטוס במרחב האווירי של סעודיה כדי להתחרות בחברת התעופה אייר אינדיה. במכתבה ציינה אל על שפנתה גם לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא זה.

המגעים להפעלת טיסות אייר אינדיה החלו בזמן ביקורו של נתניהו בהודו, שם פגש את ראש הממשלה ההודי נרנדה מודי. מלבד הסכמים כלכליים חתמו השניים על הסכם תעופה שקובע כי יתאפשרו שינויים בתעריפי טיסות והסדרי ביטחון, וכי יחוזק התיאום בין הצדדים.

חברת התעופה ההודית קיבלה ממשרד התיירות מענק בסך 750 אלף אירו (3.2 מיליון שקלים) כדי שתפעיל את הקו, והוא אמור לתת דחיפה נוספת ליחסים המתהדקים בין הודו לישראל. במשרד התיירות בירושלים אמרו כי בתמורה למענק תפעיל החברה עד שלוש טיסות בשבוע, והן יהיו "שובר שוויון" במאמץ הישראלי לקדם את התיירות מהודו.

בישראל מתבססים על הניסיון המוצלח בהפעלת טיסות ישירות מסין על ידי חברת היינאן, מהלך שהכפיל את מספר התיירים מסין בשנה האחרונה: "אנחנו מצפים לתוצאות דומות מהודו", אמר מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי בריאיון לכלי תקשורת בהודו. הוא מקווה שהודו תהיה אחת משלוש המדינות המובילות בתיירות לישראל, בין היתר בגלל ההשקעה הניכרת בשיווק בהודו.

כאמור, לאחר הפרסום שטיסות אייר אינדיה יטוסו מעל לשטחה, הכחישה רשות התעופה הסעודית את הדיווחים, אך באחרונה לא הגיבו בנושא וגם בחברה ההודית לא אישרו ולא הכחישו.

ממשרד התיירות נמסר ל-ynet כי "אנחנו מברכים על החלטת אייר אינדיה לפתוח קו ישיר לישראל. אנחנו משוכנעים שזה יסייע לעידוד והגדלת התיירות מהודו לישראל". יש לציין כי הפעלת הקו החדש נעשתה בעידוד משרד התיירות עם נוהל הסיוע של המשרד לחברות תעופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות