אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשאית האוטונומית של אובר כבר החלה לשאת מטענים באריזונה צילום: יוטיוב

המשאית האוטונומית של אובר כבר החלה לשאת מטענים באריזונה

החברה הודיעה שמשאיות חברת Otto שרכשה מבצעות ניסויי נסיעה עצמונית ומעבירות סחורות ללקוחות במדינה. המשאיות מבצעות את השילוח מהמרכזים הלוגיסטיים למרכזי ההפצה האיזוריים, בהם עובר המטען למשאיות רגילות

07.03.2018, 16:34 | יואב סטולר
אובר הודיעה כי המשאיות האוטונומיות שפיתחה משנעות סחורות באריזונה מאז נובמבר 2017. החברה, שמשתמשת במשאיות מתוצרת וולבו, מאפשרת למשנעי מטענים לחבר אליהן את הנגרר, והרכב מגיע ליעד בעצמו.

קראו עוד בכלכליסט

אובר לא חשפה פרטים נוספים על הניסוי, אך אמרה שיש לה שני מרכזי תחבורה בהם מתבצע החיבור בין המטען והמשאיות. עדיין לא ידוע עד כמה מעורבים הנהגים המפקחים, איזה קילומטרז' צברו הכלים וכמה משאיות משתתפות בניסוי.

המשאית האוטונומית של אובר, צילום: יוטיוב המשאית האוטונומית של אובר | צילום: יוטיוב המשאית האוטונומית של אובר, צילום: יוטיוב

המודל שמפעילה אובר באריזונה מתבסס על שילוח ממחסן האזורי אל מרכז חלוקה שסמוך לעיר היעד, בו מועבר המטען למשאית מאוישת רגילה. ניהול ההובלות מתבצע דרך אפליקציית Freight של החברה, שהושקה במאי האחרון ומטפלת עבור הנהגים ומוקדי השילוח בפרטי המשלוחים.

בתחום ההובלות האוטונומיות פועלות ענקיות נוספות, ביניהן גם ווימו של אלפבית, טסלה, דיימלר ואמברק. על פי הערכות שמספקת אגודת המובילים האמריקאית שוק הובלת המטען מגלגל כ-700 מיליארד דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות