אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהל המיוחד של קובי טריביטש התפטר: "למנוע ניגוד עניינים" צילום: רועי מזרחי

נחשף בכלכליסט

המנהל המיוחד של קובי טריביטש התפטר: "למנוע ניגוד עניינים"

עו"ד יריב שי ישינובסקי שמשרדו מייצג את טיב טעם הודיע לבית המשפט שהוא מתפטר עקב כך. הכנר"ית הגישה שמות מועמדים לתפקיד, הפעם לאחר שוידאה עמם שאין חשש לניגוד עניינים

07.03.2018, 20:43 | ענת רואה

עו"ד יריב שי ישינובסקי שמונה אתמול (יום ג') לתפקיד המנהל המיוחד על נכסיו של מייסד טיב טעם, קובי טריביטש, הודיע לפני זמן קצר לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין על התפטרותו, זאת בשל חשש לניגוד עניינים.

קראו עוד בכלכליסט

הודעת עו"ד ישינובסקי על ההתפטרות נמסרה מספר שעות לאחר שנחשף ב"כלכליסט" כי ניגוד העניינים של המנהל המיוחד לא דווח לבית המשפט.

עו"ד ישינובסקי שותף במשרד קנולר ושות' והוא מייצג כבר מספר שנים את רשת טיב טעם, שטריביטש הוא המייסד שלה והיה עד לפני מספר שנים בעל השליטה בה.

הסיטואציה הזו הפכה את המינוי של בא כוח טיב טעם כמנהל מיוחד לבלתי אפשרי. זאת מאחר שאחד מתפקידי המנהל המיוחד הוא לחקור את נסיבות הקריסה, ובפרט אצל טריביטש שנקלע לחובות בהיקף 19 מיליון שקל. על פי החוק ניתן לבצע ביטול הענקות שנעשו במשך עשר שנים לפני פתיחת הליכי פשיטת הרגל, כלומר כל המהלכים מאז פברואר 2008 עד היום יבדקו, כולל מכירת מניות טיב טעם (מ-2009 ועד 2012).

עו"ד יריב שי ישינובסקי, משרד קנולר ושות עו"ד יריב שי ישינובסקי, משרד קנולר ושות' | צילום: רועי מזרחי עו"ד יריב שי ישינובסקי, משרד קנולר ושות

בנוסף נחשף בכלכליסט כי בימים אלו עדיין מתנהל הליך בוררות בין קבוצת הארגז שרכשה את השליטה בטיב טעם לבין טריביטש שנתבע שם לשלם מיליוני שקלים. הבוררות מנוהלת בפני עו"ד רובי בכר.

למרות העובדות הללו, אתמול נמסרה לנשיא אורנשטיין הודעה מטעם הכונסת הרשמית עו"ד סיגל יעקבי, כי הוחלט למנות לתפקיד את ישינובסקי וכי המינוי הוא בהסכמתו. כלומר ניתן היה להסיק מהדברים כי נציגת הכונסת הרשמית, עו"ד רונית שרגא ולטוך, עשתה את הצעד המינימלי המתבקש ובדקה מול עו"ד ישינובסקי שהוא כשיר להתמנות ואין לו ניגודי עניינים שימנעו ממנו לקבל עליו את התפקיד.

כאמור לפני זמן קצר הגיש ישינובסקי הודעה על התפטרותו. הוא כתב בהודעה כי לאחר שקיבל את המינוי הוא ערך בדיקה בדבר ניגודי עניינים וסבר כי אין במינויו משום ניגוד עניינים. זאת נטען מאחר שמשרדו יצג את טיב טעם במספר הליכים בבית המשפט ובעבר נתן משרדו "יעוץ נקודתי לבעלת השליטה בטיב טעם כיום קבוצת הארגז". לפי הטענה בנסיבות בהן ישינובסקי ויתר השותפים במשרד לא מכירים את טריביטש – אין קושי במינוי.

קובי טרייביטש (ארכיון), צילום: שלום בר טל קובי טרייביטש (ארכיון) | צילום: שלום בר טל קובי טרייביטש (ארכיון), צילום: שלום בר טל

אלא שבהודעה נטען עוד כי בשיחה שהתקיימה עם בא כוחו של טריביטש, עו"ד איתן ארז, נמסר כי בימים אלו מתנהל הליך בוררות בין החייב לבין חברת הארגז בעניין זכויות במניות טיב טעם, ולאור זאת ועל מנת למנוע חשד למראית עין לניגוד עניינים הוא מגיש את התפטרותו.

בשולי הודעתו כתב ישינובסקי כי הסכמתו למינוי כפי שצוינה ע"י נציגת הכנ"רית "הינה הסכמה כללית להיכלל במאגר המנהלים המיוחדים" ולא התבקשה הסכמה פרטנית ממנו להתמנות כבעל תפקיד בתיק זה. מהדברים עולה כי נציגת הכנ"רית, עו"ד ולטוך, מסרה לבית המשפט מידע מטעה וניתן היה להסיק ממנו כאילו נבדקו ניגודי העניינים בטרם ההמלצה על המינוי.

לפי חוק חדלות הפרעון החדש יצטרכו נציגי הכנ"ר להציע 5 מועמדים בכל פעם שנדרש בעל תפקיד בתיק חדלות פרעון. במקרה של טריביטש הוצע רק מועמד אחד ונציגת הכנ"ר לא טרחה לוודא שאין ניגודי עניינים, כך שתמונת המצב בהקשר זה צפויה להיות עגומה עוד יותר בעתיד.

לצד הודעתו של עו"ד ישינובסקי הוגשה עמדת הכנרית בה נכתב כי בנסיבות העניין אשר לא היו ידועות לכונס הרשמי בעת הגשת התגובה אמש, "נכון יהיה לשחררו מתפקידו ולמנות בעל תפקיד אחר תחתיו".

הכנ"רית הציעה 3 מועמדים: עו"ד אופיר פדר, עו"ד דורון ערוסי ועו"ד יואב גמרסני. הפעם נכתב בהודעה עליה חתום עו"ד תומר אשרי מהכונס הרשמי, כי "להסרת ספק, הכונס הרשמי בדק מול המועמדים שלעיל את נכונותם להתמנות לתפקיד ואלו הבהירו כי אין להם היכרות מוקדמת ו/או זיקה לחייב, ובהתאם אין כל מניעה כי ימונו לתפקיד האמור".

טרם ניתנה החלטתו של הנשיא אורנשטיין בשאלה את מי למנות כמנהל המיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות