אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יד ימינה של פאינה קירשנבאום, דאוד גודובסקי, במו"מ מתקדם להסדר טיעון צילום: אוראל כהן

יד ימינה של פאינה קירשנבאום, דאוד גודובסקי, במו"מ מתקדם להסדר טיעון

גודובסקי, מנהל אגף הארגון של מפלגת ישראל ביתנו לשעבר, נאשם בעבירות רבות של שוחד בפרשת הכספים הקואליציוניים. לא ידוע בשלב זה על עונש שמוסכם על הצדדים

07.03.2018, 21:14 | תומר גנון

פרשת הכספים הקואליציוניים: דוד (דאוד) גודובסקי, יד ימינה של סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום, נמצא במו"מ מתקדם להסדר טיעון.

קראו עוד בכלכליסט

גודובסקי, מנהל אגף הארגון של מפלגת ישראל ביתנו לשעבר, נאשם בעבירות רבות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לפשע, הלבנת הון ועבירות מס. על פי הערכות במסגרת ההסדר יודה גודובסקי בביצוע עבירות שוחד, ועבירות נוספות שמיוחסות לו ימחקו. לא ידוע בשלב זה על עונש שמוסכם על הצדדים. על המגעים דווחה הערב לראשונה חברת החדשות.

דאוד גודובסקי, צילום: אוראל כהן דאוד גודובסקי | צילום: אוראל כהן דאוד גודובסקי, צילום: אוראל כהן

בכתבי האישום בפרשה נטען כי החל משנת 2006 ועד לפתיחת החקירה המשטרתית הגלויה בדצמבר 2014, פעלה ח"כ קירשנבאום באופן שיטתי ומתוכנן, לעיתים מתוחכם, לשם ביצוע שורה של עבירות. כך, במקרים רבים, ניצלה קירשנבאום את תפקידיה כעובדת ציבור ואת מעמדה, ובמיוחד את שליטתה על תקציבי מדינה (הכספים הקואליציוניים), כדי לדרוש שוחד ולקחת שוחד ממוסדות ציבוריים, מעמותות ומגורמים פרטיים. זאת, בדמות טובות הנאה פסולות עבורה או עבור בני משפחתה, עבור מפלגת ישראל ביתנו ועבור מקורבים, אליה או למפלגה.

פאינה קירשנבאום , צילום: אוראל כהן פאינה קירשנבאום | צילום: אוראל כהן פאינה קירשנבאום , צילום: אוראל כהן

במקרים אחרים שיטת השוחד היתה מורכבת יותר: במשך השנים פנו אל קירשנבאום גופים שונים אשר ביקשו ממנה לפעול לתקצובם, ובכלל זאת המועצה האזורית שומרון, המועצה האזורית מגילות, עמותת עזרא, עמותת איילים וגורמים פרטיים אשר קידמו פעילות ציבורית. קירשנבאום הבהירה לאותם גורמים שהיא מוכנה לתקצבם, אך בעד זאת דרשו קירשנבאום וגודובסקי, בהזדמנויות שונות, שוחד בדמות נתח משמעותי מהתקציבים שהתקבלו או שיתקבלו.

לטענת הפרקליטות, דרישותיהם הפסולות של קירשנבאום ושל גודובסקי מצאו אוזן קשבת אצל נותני השוחד. השוחד התקבל במספר דרכים: קידום מטרות פרטיות של קירשנבאום או של ישראל ביתנו, אשר הוצגו כלפי חוץ באופן מטעה כמטרות של אותן גופים; מתן שירותים ללא תשלום עבור מפלגת ישראל ביתנו; והעסקת מקורבים לקירשנבאום או למפלגה.

מעוה"ד מאור ברדיצ'בסקי ממשרד תדמור לוי ושות' ולירן זילברמן המיצגים את גודובסקי לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חוסר מידתיות בעונש! גודובסקי הוא רק הפועל השחור!
בית המשפט נפל על הראש. לא מדובר באדם מושחת שצריך להירקב 7 שנים בכלא אלא באדם שלא הגה אף רעיון מושחת, לא לקח לכיסו ולא אפילו שקל אחד!! האנשים הקטנים משלמים את המחיר ופאינה בוודאי תכנס תקבל שליש בתא המאסר. אין מידתיות בעונש, אין צדק! השופט משוחד!
שרונה  |  27.06.18
3.
הסדר טיעון מול עד מדינה
הסדר טיעון במידה והוא מפליל בעדותו ואפילו לא בצורה ישירה, עבריין בכיר ממנו, עדיף מעד מדינה. עד מדינה זה אדם שעשה עבירה פלילית ומוסיף על כך עבירת הלשנה שזה אמין פחות בבית משפט. מעבר לכך שעד מדינה מגדיל את האי אימון של האזרח במערכת המשטרתית ובפרקליטות.
אלי  |  08.03.18