אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתת אזהרה במכבי פארם: הוועד סוגר את הפעילות בסניפי הרשת ליום אחד צילום: אוהד צויגנברג

שביתת אזהרה במכבי פארם: הוועד סוגר את הפעילות בסניפי הרשת ליום אחד

760 עובדים משביתים היום את העבודה ב-101 סניפי הרשת. זאת על רקע המו"מ התקוע עם ההנהלה על שיפור תנאי העסקתם. המבוטחים יכולים לקבל שירותים בבתי מרקחת אחרים שבהסדר

08.03.2018, 09:55 | ספי קרופסקי

עובדי רשת בתי המרקחת "מכבי פארם" מקיימים היום (ה') שביתת אזהרה בגין המו"מ התקוע עם ההנהלה על שיפור תנאי העסקתם. השביתה, בת יום אחד, צפויה לפגוע בעיקר במעל ל-2 מיליון מבוטחי מכבי המקבלים שירותים ברשת בתי המרקחת. לטענת הוועד, ישבתו כ-760 עובדים ב-101 סניפי הרשת הפרוסים ברחבי הארץ. עם זאת, במכבי מציינים כי מדובר בשביתה חלקית.

יחד עם זאת, למרות השביתה מבוטחי מכבי יכולים לקבל שירותים בשאר בתי המרקחת עמם הקופה נמצאת בהסדר.

קראו עוד בכלכליסט

השביתה מגיעה לאחר שעובדי הרשת הכריזו לפני כשבועיים על סכסוך עבודה מול הנהלת מכבי. בהודעה שמסר הוועד הבוקר צוין כי הם "מבקשים להעביר מסר חד וברור להנהלת קופת החולים בדרישה לשפר את תנאי העסקה של העובדים, וכן לקדם את ההסכם הקיבוצי". ההסתדרות הלאומית מלווה את מאבקם של העובדים.

חגית הורן, חברה בוועד עובדי מכבי פארם מסרה עם תחילת השביתה כי "עצוב לראות איך הנהלת מכבי מתייחסת בזלזול אלינו העובדים, אלה שקורסים תחת הנטל ומסרבת לשפר את תנאי העסקתנו. לקוחות הקופה הם הראשונים שנפגעים מכך, מכיוון שהם אינם זכאים להנפקת תרופות".

לדבריה, "אנו קוראים להנהלת מכבי לשוב לשולחן המו"מ כדי להבטיח את התנאים הנאותים ביותר לעובדים, רווח ממנו ירוויחו כלל לקוחות הקופה".

רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, צילום: עמית שעל רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות | צילום: עמית שעל רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, צילום: עמית שעל

ממכבי נמסר: "השירות של בתי המרקחת לחברי מכבי מתקיים כסדרו בכ-720 בתי מרקחת פרטיים וברשתות הפארם ברחבי הארץ, הממשיכים לעבוד כרגיל. בנוסף, הורחב מגוון התרופות והתכשירים שניתן לחברי מכבי בסופרפארם, כולל סטיקים לסוכרת, תרופות פריון ועוד. הרשימה המלאה של סניפי מכבי פארם שיעניקו היום שירות, למרות השביתה, מפורסם באתר מכבי ובמוקד מכבי 3555*".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות