אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבורד שלחה מכתב נוסף: "מלאנוקס מנסה לעכב את קיום האסיפה השנתית" צילום: Moo films Production

סטארבורד שלחה מכתב נוסף: "מלאנוקס מנסה לעכב את קיום האסיפה השנתית"

"אם כך הם פני הדברים, הטקטיקות הללו הם עוד עדות להתנהלות הלקויה של מועצת המנהלים הקיימת", נכתב במכתב ששלחה הקרן האקטיביסטית מניו יורק למשקיעים

08.03.2018, 11:37 | דרור רייך

לא רגוע בגזרתה של חברת השבבים הישראלית מלאנוקס. לאחר שהקרן האקטיביסטית מניו יורק, סטארבורד, רכשה 10.6% ממניות החברה בנובמבר האחרון, והפכה לבעלת המניות הגדולה בה, היא אימה להחליף את כל דירקטוריון החברה באסיפת בעלי המניות הקרובה.

קראו עוד בכלכליסט

היום (ה'), סטארבורד מוציאה מכתב נוסף לבעלי המניות של מלאנוקס בו היא טוענת כי החברה מעקבת את קיום האסיפה השנתית. "עדין לא נקבע תאריך למועד האסיפה, זוהי סטייה מהתאריכים בה היא התרחשה בשנה שעברה וזוהי אינדיקציה לכך שמלאנוקס מעוניינת לעקב ולדחות אותה", כתבו בקרן.

"אם כך הם פני הדברים, הטקטיקות הללו הם עוד עדות להתנהלות הלקויה של מועצת המנהלים הקיימת", סיכמו בסטארבורד. בתגובה לדברים זינקה מניית מלנוקס ב-4% אמש בוול סטריט והשלימה עלייה של 44% מאז כניסתה של הקרן האקטיביסטית.

בשנים האחרונות מלאנוקס קיימה את אסיפת בעלי המניות השנתית בסוף אפריל או בתחילת מאי. "מלאנוקס נתנה למשקיעים התראה של 20 יום לפני קיום האסיפה בשנים הקודמות, אנחנו חוששים שהם או לא מתכוונים לתת הודעה מספיק מוקדמת לפני האסיפה או לדחותה, בשני המקרים התוצאה לא מקובלת עלינו".

קרן סטארבורד תקפה את מלאנוקס מאז הרכישה בשלל הזדמנויות, בין היתר, במדיניות מכירת המניות של בכירה, בעודף כוח האדם בחברה, ובפרסום ההגשת שמות המועמדים שלה להחלפת כל חברי הדירקטוריון של מלאנוקס.

מנכ"ל קרן סטארבורד ג מנכ"ל קרן סטארבורד ג'ף סמית' | צילום: בלומברג מנכ"ל קרן סטארבורד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות