אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה דרמטית בהוצאות הח"כים; 15 מהם הוציאו מעל 100 אלף שקל בשנה שעברה צילום: עמית שאבי

עלייה דרמטית בהוצאות הח"כים; 15 מהם הוציאו מעל 100 אלף שקל בשנה שעברה

זאת בעוד שב-2016 רק שני ח"כים הוציאו מעל סכום זה. המובילה בהוצאות - ח"כ שאשא ביטון מכולנו, שהוציאה 136 אלף שקל. מדובר בסכום הגבוה בשליש מזה שהוציא אלוף ההוצאות הקודם, ח"כ מיקי זוהר

08.03.2018, 12:47 | שחר אילן

אלופת הוצאות חברי הכנסת לשנת 2017 היא יו"ר הועדה לזכויות הילד ח"כ יפעת שאשא ביטון מכולנו עם סכום של 136 אלף שקל. כך עולה מנתוני הוצאות חברי הכנסת שפורסמו היום (ה').

קראו עוד בכלכליסט

הסכום שהוציאה שאשא ביטון גבוה בכ-18 אלף שקל שקל מהבא אחריה, ח"כ יוסי יונה מהמחנה הציוני עם 119 אלף שקל.

ח"כ יפעת שאשא ביטון. "הדבר מעיד על שמילאתי את חובתי לציבור", צילום: אסף בר שי   ח"כ יפעת שאשא ביטון. "הדבר מעיד על שמילאתי את חובתי לציבור" | צילום: אסף בר שי ח"כ יפעת שאשא ביטון. "הדבר מעיד על שמילאתי את חובתי לציבור", צילום: אסף בר שי

השנה נרשמה עלייה דרמטית בהוצאות הח"כים. הסכום שהוציאה שאשא ביטון גבוה ב-34 אלף שקל ובכשליש מהסכום הוציא אלוף השנה שעברה ח"כ מיקי זוהר מהליכוד - 102 אלף שקל. אם בשנה שקדמה לה, רק שני חברי כנסת הוציאו מעל 100 אלף שקל, ב-2017 עשו זאת 15 ח"כים.


 

המרכיב המרכזי בהוצאות של שאשא ביטון הוא אתר אינטרנט ורשתות חברתיות – 71 אלף שקל. כן הוציאה 16 אלף שקל על כנס הסברה ו-18 אלף שקל על קטעי עיתונות.

הח"כ עם ההוצאות הנמוכות ביותר הוא בני בגין מהליכוד – 787 שקל. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן מישראל ביתנו ושר הפנים אריה דרעי מש"ס לא השתמשו כלל בתקציב ההוצאות, אבל להם יש מקורות אחרים לרוב ההוצאות.

ח"כ שאשא ביטון מסרה בתגובה: "השימוש הגבוה בתקציב הוא "מבחינתי תעודת הצטיינות על מילוי חובתי כלפי הציבור ולא פחות מכך. לדבריה, "הדבר מעיד על שמילאתי את חובתי לציבור – לנהוג בשקיפות מולו ולפרוס בפניו את פעילותי בכנסת, לשתף אותו בהחלטות ובסיכומי הדיונים של הוועדה שאני עומדת בראשה וכן להנגיש עבורו מידע". עוד אמרה שהיא "גאה בכך שרוב התקציב הוקדש להסברה בנושאים הקשורים למוגנות ילדים ובטיחותם, זכויותיהם, שמירה על בריאותם, נושאים שהם בבחינת דיני נפשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות