אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הלוויינים הזעירים NSLComm גייסה 6.25 מיליון דולר

חברת הלוויינים הזעירים NSLComm גייסה 6.25 מיליון דולר

החברה מפתחת טכנולוגיית לוויינים שמאפשרת העברת נתונים במהירות גבוהה במיוחד ליישומים ממשלתיים, מסחריים ופרטיים. את הסבב הובילו JVP, ליברטי, GF Hawk, קרן קוקפיט של אל על ו-OurCrowd. שיגור הלוויין הראשון של NSLComm מתוכנן לסוף 2018

08.03.2018, 12:40 | הגר רבט
חברת הלווינים NSLComm הודיעה היום (ה') על סבב גיוס שני בסך 6.25 מיליון דולר. את הסבב הובילו משקיעים אסטרטגיים כקרנות JVP, ליברטי, OurCrowd, GF Hawk, וקרן קוקפיט מבית אל על. זוהי ההשקעה הראשונה של קוקפיט, במסגרת שיתופי פעולה חדשים עם לופטהנזה ובואינג.

קראו עוד בכלכליסט

מהחברה נמסר כי כספי הגיוס יאפשרו לה לפתח ולבנות שני לוויינים לשיגור עתידי, ובנוסף לשגר לוויין ראשון של החברה לחלל - שיגור שמתוכנן לנובמבר 2018.

אילוסטרציית לוויין של NSLComm אילוסטרציית לוויין של NSLComm אילוסטרציית לוויין של NSLComm

NSLComm נוסדה ב-2015 בידי ד"ר רז יצחקי, דניאל רוקברגר ודני ספירטוס. הטכנולוגיה שלה מאפשרת פיתוח לוויינים זעירים בעלי קצב העברת נתונים מהיר בהרבה מהמצוי בשוק. השיטה של NSLComm מתבססת על אנטנות גמישות מיוחדות, שמקופלות ותופסות שטח קטן בגוף הלוויין ואז נפתחות עם הצבת הכלי בחלל. מהחברה נמסר כי לווינים אלה מתאימים למגוון שימושים כגון רשתות IoT במערך לווינים גלובלי, תקשורת למטוסים בזמן תעופה ומגוון שימושים ממשלתיים, מסחריים, ופרטיים.

רז יצחקי, מנכ"ל NSLComm מסר בעקבות הגיוס: "הגענו לרעיון של החברה מתוך ההבנה כי שוק הלוויינים משווע לטכנולוגיה מתוחכמת שיכולה להציע לוויני תקשורת מהירה גם בגדלים זעירים. טכנולוגיית האנטנות שלנו תאפשר מהפכה; לדוגמה, אם חברה מסחרית גלובלית נאלצה לסמוך על רשתות תקשורת חיצוניות עד כה, בשל העלות האסטרונומית הכרוכה בשיגור לווין 'משלה', הפתרונות של NSLComm תאפשר לחברה זו לשגר קבוצה של נאנו-לוויינים בפריסה רחבה, שתספק קצב העברת נתונים מהירה ביותר, וכל זאת בעלות שעד כה היתה מחוץ להישג ידה".

משרדי NSLComm ממוקמים באיירפורט-סיטי, והיא מעסיקה כ-18 עובדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות