אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג ענק: חברת ביטוחי הבריאות סיגנה רוכשת את אקספרס סקריפטס ב-67 מיליארד דולר צילומים: בלומברג

מיזוג ענק: חברת ביטוחי הבריאות סיגנה רוכשת את אקספרס סקריפטס ב-67 מיליארד דולר

אקספרס סקריפטס עוסקת ברכש מרוכז של תרופות עבור חברות ביטוח רפואי. העסקה משקפת פרמיה של 31% על שער הנעילה של מניית החברה אתמול

08.03.2018, 13:59 | שירות כלכליסט

מיזוג ענק נוסף בשוק ביטוחי הבריאות בארה"ב: חברת הביטוח סיגנה הודיעה היום כי תרכוש את חברת אקספרס סקריפטס בעסקת ענק בהיקף של 67 מיליארד דולר.

הצעתה של סיגנה כוללת רכיב מזומן בגובה 48.8 מיליארד דולר ורכיב מנייתי. היא משקפת פרמיה של 31% על שער הנעילה של מניית אקספרס סקריפטס אתמול שעמד על 73.4 דולר.

מטה חברת אקספרס סקריפטס ומטה חברת סיגנה , צילומים: בלומברג מטה חברת אקספרס סקריפטס ומטה חברת סיגנה | צילומים: בלומברג מטה חברת אקספרס סקריפטס ומטה חברת סיגנה , צילומים: בלומברג

נוסף על כך, כוללת העסקה גם חוב של החברה הנרכשת בהיקף של 15 מיליארד דולר, שבו תישא סיגנה.

העסקה בין הצדדים באה לעולם לאחר מיזוג ענק נוסף בתחום הבריאות בארה"ב, שבמסגרתו נרכשה חברת ביטוחי הבריאות אתנה על ידי רשת הדראגסטורים CVS Health.

השינויים בשוק הבריאות בארה"ב מתרחשים, בין היתר, על רקע חקיקה להגבלת מחירים של תרופות במדינה, והאיום בתחרות שמציבות ענקיות מקוונות כמו אמזון.

על פי הערכות, העסקה בין CVS ואתנה דחפה חברות ביטוח מתחרות ושחקניות אחרות בשוק ביטוחי הבריאות לשקול מהלכי מיזוג, על מנת לעמוד בקצב ההתפתחויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות