אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם גג שני לחיפה: ייבנו 10,000 דירות בתקציב של כ-3 מיליארד שקל צילום: דוברות עריית חיפה

בלעדי לכלכליסט

הסכם גג שני לחיפה: ייבנו 10,000 דירות בתקציב של כ-3 מיליארד שקל

חלקו הארי של התקציב בהסכם הגג מיועד לתשתיות לבניית 5,000 דירות בשכונת נאות פרס, ממערב לאצטדיון סמי עופר. כ-500 מיליון שקל מתוך התקציב יושקעו בתשתיות לכלל העיר חיפה

08.03.2018, 15:09 | אמיתי גזית

משרד האוצר, רמ"י ועיריית חיפה יחתמו בעוד כשבוע וחצי על הסכם גג לבניית כ-10,000 דירות בעיר, בתקציב של כ-4-3 מיליארד שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכות גורמים הבקיאים בהסכם, כ-500 מיליון שקל מתוך התקציב יושקעו בתשתיות על - כלומר תשתיות שמשרתות את כלל העיר חיפה ולא רק את השכונות החדשות.

שכונת נאות פרס בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן שכונת נאות פרס בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן שכונת נאות פרס בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

נראה כי חלקו הארי של התקציב בהסכם הגג מיועד לתשתיות לבניית 5,000 דירות בשכונת נאות פרס, ממערב לאצטדיון סמי עופר. בהסכמי גג הממשלה מבקשת להבטיח שהרשויות המקומיות ישלימו את הליכי פיתוח השכונות והוצאת היתרי הבנייה במהרה, כאשר העיקרון המנחה הוא שהכנסות

המדינה משיווק הקרקעות מנותבות לפיתוח השכונות החדשות, מוסדות הציבור בהן וכאמור תשתיות־על כגון מחלפים, כבישים מהירים, ומערכות ביוב.

זהו הסכם פיתוח ענק שני עליו חותמים ראש העיר חיפה יונה יהב ושר האוצר משה כחלון בשנים האחרונות. יהב, שימש במערכת הבחירות ראש מטה הצפון של מפלגת כולנו שבראשה עומד כחלון שגם מאשר את הסכמי הגג.

מיד אחרי הבחירות, ביוני 2015 חתמו השניים על הסכם שאינו מוגדר הסכם גג אך מתנהג בדיוק כמותו. על פי אותו הסכם המדינה תשווק 7,000 דירות ותממן באמצעות ההכנסות את שיקוע מסילת הרכבת, באופן שיאפשר להגיע לים בהליכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
חנקו שוכנות ותיקות
יצא לי לבקר בשכונת הילדות שלי - כרמל מערבי תמ"א 38 ובניינים חדשים שהתשתיות לא עומדות בהם. דרך הים נהפך לחניון אחד ארוך והצפיפות נוראה. בקצב הזה הכרמל תהפך לפבאלה. חבל. פינוי בינוי ותכנון מוקדם לצרכים של מחר יפתרו בצורה יפה יותר את ערמת הטלאים שהורסים את השכונות הותיקות.
אבי  |  11.03.18
9.
יש את שכונת המוסיקה שאפשר ללמוד משם
הפעם לשם שינוי רואים השקעה מראש גם בהגדלה והתאמה של התשתיות בשכונה וגם בעיר בעקבות הגידול המשמעותי ביחידות הדיור. זה לא נעשה בהרבה מקומות בארץ וחבל. אגב שכונת פרס ליד האיצטדיון, סביר להניח שתהיה מוקד משיכה לספורטאים וכדורגלנים, היה כדאי למתג את השכונה ככזו כפי שעושים בפרוייקט שכונת המוסיקה של פרי נדלן עכשיו ברמלה.
סמי  |  11.03.18
7.
מדינת ישראל - מדינת בטון
מדינת ישראל הופכת במהרה למדינת בטון צפופה מאוד בעקבות ניהול הכושל של מקבלי ההחלטות להשיג תוצאות חפוזות וחסרות אחריות. ההשלכות יהיו על כולנו בשנים הקרובות, מדינה צפופה, דחוקה עם תשתיות רעועות ואיכות חיים קטסטרופלית. חזון המדינה היהודית לאבדון מוחלט.
דן  |  11.03.18
לכל התגובות