אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאוויטס פטרוליום של גדעון תדמור זכתה במכרז לחיפושי נפט במפרץ מקסיקו

נאוויטס פטרוליום של גדעון תדמור זכתה במכרז לחיפושי נפט במפרץ מקסיקו

מדובר בזכויות קידוחי נפט בתגלית "שננדואה" שמכילה כ-150 מיליון חביות נפט יחד עם שתי שותפות. שלוש החברות ישקיעו בקידוח כ-1.7 מיליון דולר; במקביל, שותפות מודיעין מדווחת על הרחבת הפעילות בארה"ב לקליפורניה

08.03.2018, 17:32 | ליאור גוטמן

פעילות חברות האנרגיה הישראליות בתחום האנרגיה ממשיכה לצבור תאוצה גם מעבר לים: שותפות נאוויטס פטרוליום, בשליטת גדעון תדמור, דיווחה היום (ה') על זכיה במכרז לרכישת זכויות קידוחי נפט בתגלית שננדואה (Shenandoah) שבמפרץ מקסיקו. הזכיה הושגה תוך שיתוף פעולה עם שתיים משותפותיה בפרוייקט באקסקין (Buckskin) במפרץ מקסיקו שם היא פועל משנה שעברה – המפעילה LLOG, (חברת נפט פרטית) וקרן Blackstone.

קראו עוד בכלכליסט

לפי נאוויטס תגלית Shenandoah (שננדואה) מכילה כ-150-100 מיליון חביות נפט והיא כוללת 3 זיכיונות, שממוקמים כ-155 מייל דרומית ללואיזיאנה ובעומק מים של כ-1,770 מטר. עוד טוענים שם שבשנת 2009 התגלתה תגלית בשטח הזיכיונות, ועד לשנת 2017 נקדחו בשטחה 6 קידוחי תגלית, הערכה ואימות, בהשקעה כוללת של כ-1.7 מיליארד דולר. תגלית Shenandoah הינה בעלת מאפיינים דומים רבים לפרויקט בקסקין (515 מיליון חביות, חלקה של נאוויטס 7.5%).

אסדת קידוח של  נאוויטס במפרץ מקסיקו , צילום:LLOG Explortaion אסדת קידוח של נאוויטס במפרץ מקסיקו | צילום:LLOG Explortaion אסדת קידוח של  נאוויטס במפרץ מקסיקו , צילום:LLOG Explortaion

נאוויטס, LLOG ו- Blackstone, ירכשו יחד זכויות הנפט מידי חברת Cobalt, וזאת במסגרת הליך פשיטת רגל של Cobalt. העסקה כפופה לאישור אסיפת בעלי המניות של נאוויטס, שתיערך ב-29.3 ולתנאים מתלים נוספים, "נאוויטס ממשיכה להרחיב את פעילותה במפרץ מקסיקו, תוך איתור נכסים בעלי פוטנציאל גבוה במחירים אטרקטיביים. העיסקה הנוכחית ממחישה פעם נוספת את יכולותיה של נאוויטס לנצל הזדמנויות עסקיות ייחודיות ולפעול במהירות וביצירתיות כדי לגבש עיסקאות בעלות פוטנציאל ערך משמעותי. רכישת תגלית Shenandoah, יחד עם LLOG, ממשיכה ומבססת את שיתוף הפעולה המוצלח בין החברות, ואני משוכנע שיחד נפעל בהקדם לקדם את תכנית הפיתוח לתגלית ולאיתור השקעות משותפות נוספות", ציין תדמור.

גדעון תדמור, יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור, יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור, יו"ר נאוויטס פטרוליום

מודיעין תקדח בקליפורניה

בתוך כך גם שותפות מודיעין מדווחת על הרחבת הפעילות בארה"ב. בדיווח שיצא היום נמסר שדירקטוריון השותף הכללי החליט לאשר את השתתפותה בביצוע קידוחי אקספלורציה בפרויקט Cassini ובפרוספקט Cayenne שבפרויקט Mountain View שבקליפורניה.

בפרויקט Cassini התקציב הכולל של הקידוח מוערך בכ-3.3 מיליון דולר, וכולל גם תקציב השלמה, הכנה למבחני הפקה וביצועם, ועלויות חיבור לתשתית. חלקה של השותפות בתקציב הקידוח, כולל מבחני הפקה ככל שיהיו, נאמד בכ-1.7 מיליון דולר.

לטענת מודיעין, הקידוח ב-Cassini ייעשה בתוך שדה פעיל של Aera שהפיק עד היום למעלה מ-1.5 מיליארד חביות נפט. הקידוח צפוי להתחיל ברבעון השני של 2018 ולהימשך כחודשיים, וחברת Aera, שהקידוח נעשה בשטחה, תהיה המפעילה שלו. הקידוח מתוכנן לעומק של כ-2,540 מטר, ובהתאם לממצאים יתקבלו החלטות אם וכיצד יבוצעו מבחני הפקה.

מדו"ח המשאבים שפרסמה מודיעין מוקדם יותר השבוע ושהוכן ע"י מעריך מומחה חיצוני ובלתי תלוי, עולה כי האומדן הטוב ביותר למשאבי נפט וגז בפרויקט Cassini מוערך בכ-24.2 מיליון חביות נפט, וההסתברות למציאת משאבים בפרויקט זה נאמדת ב-73%. כמו כן, אישר הדירקטוריון השתתפות בקידוח בפרוספקטCayenne בפרויקט Mountain View בקליפורניה, בהשקעה כוללת כ-910 אלף דולר, כולל מבחני הפקה (חלקה של השותפות כ-230 אלף דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות