אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנדנדה נמשכת: הביטקוין צונח מתחת ל-9,000 דולר צילום: רויטרס

הנדנדה נמשכת: הביטקוין צונח מתחת ל-9,000 דולר

ירידות חדות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים: המטבע הפופולרי נחלש בשעה זו בכ-7% למחיר של כ-8,600 דולר, לאחר שלפני שבוע נסחר תמורת 10,900 דולר ובאמצע השבוע אף נסק למחיר של 11,600 דולר. ברקע: החמרת הרגולציה ביפן ובארה"ב

09.03.2018, 11:36 | שירות כלכליסט

המטבע הדיגיטלי הפופולרי ביטקוין נחלש בשעה זו בכ-7% למחיר של 8,645 דולר, לאחר שלפני שבוע נסחר תמורת 10,916 דולר ובאמצע השבוע אף נסק למחיר של 11,649 דולר - כך על פי coindesk.

קראו עוד בכלכליסט

צניחה זו מרחיבה את הירידות של המטבע הווירטואלי מוקדם יותר השבוע, כשצנח אל מתחת לרף ה-10 אלף דולר. המטבע נסחר ברמה של 8,671.67 דולר בצהרי היום בהונג קונג, לאחר שצנח ל- 8,587.05 דולר מוקדם יותר. כל על פי coindesk. רמתו הנוכחית של המטבע מייצג צניחה של כ-24% לשבוע.

הביטקוין. צלילה שבועית חדה, צילום: רויטרס הביטקוין. צלילה שבועית חדה | צילום: רויטרס הביטקוין. צלילה שבועית חדה, צילום: רויטרס

מוקדם יותר השבוע התמודד הביטקוין עם לחצים לאחר שרשות ניירות ערך האמריקאית אמרה כי עסקאות המאפשרות מסחר ב"נכסים דיגיטליים שמהווים בטוחות" מצריכות רישום ברשות. הודעה זו מיום ד' השבוע הגיעה לאחר שבועות ארוכים של זימונים מצד הרשות, בניסיון לקבוע מנגנון שליטה טוב יותר על מספרן הרב של פלטפורמות המסחר והבורסות למטבעות הווירטואליים.

התפתחויות רגולטוריות באזור אסיה-פסיפיק הכבידו גם הן על שווי המטבע השבוע. סוכנות השירותים הפיננסיים של יפן שלחה מכתבי עונשין למספר בורסות במדינה. הרגולטורים ביפן גם השעו למשך חודש את פעילותן של פלטפורמות המסחר ביט סטיישן (Bit Station) ו-FSHO. הפיקוח הרגולטורי ביפן הוחמר לאחר שביטקוין בשווי של 530 מיליון דולר נגנבו מבורסת קוינצ'ק (Coincheck) למסחר במטבעות וירטואליים מטוקיו מוקדם יותר השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
רק וואן קויין ישרוד את תהפוכות הקריפטו.
בית המשפט העליון של איטליה פסק השבוע , שוואן קויין אמיתי , חוקי ועומד ברגולציה של האיחוד האירופאי , זאת לאחר שמספר נודניקים התלוננו לרגולטור ונפתחה חקירה. הדוח בן 6000 העמודים קובע שהכל תקין OneCoin יכול לחזור ולפעול באיטליה. פסק הדין מתפרסם באתר הרישמי של בית המשפט. . The decision of the Court is available on the official webpage of the Consiglio di Stato.
רענן בורלא  |  09.03.18
לכל התגובות