אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנושין: "בהחלט ייתכן שמדינות נוספות יוחרגו מצו המכס" צילום: רויטרס

מנושין: "בהחלט ייתכן שמדינות נוספות יוחרגו מצו המכס"

הצו לא חל על קנדה ומקסיקו, ולדברי שר האוצר האמריקאי ייתכן שמדינות נוספות יתווספו אליהן; "טראמפ הוא לא נשיא קונבנציונאלי, ולכן אנו עדים לצעדים שלא היינו רואים בשום מקרה אחר", הוסיף

09.03.2018, 20:40 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עשוי להחריג מצו המכס מדינות נוספות, מלבד קנדה ומקסיקו - כך אמר היום שר האוצר האמריקאי, סטיבן מנושין, בראיון ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול חתם טראמפ על הצו להטלת מכסי ייבוא על פלדה ואלומיניום. הצו מטיל מכס של 25% על פלדה מיובאת ו-10% על אלומיניום, והוא ייכנס לתוקף בעוד כשבועיים.

כאמור, השכנות מדרום ומצפון - מקסיקו וקנדה - מוחרגות מהצו לעת עתה. להחרגה לא נקבע לוח זמנים, אך לפי בכיר בממשל לא מדובר בהסכמה ללא מגבלת זמן - והיא כפופה לכך שיתבצעו שינויים בהסכם הסחר בין שלוש המדינות (NAFTA) באופן שיענה לדרישות הנשיא.

לדברי מנושין, "הנשיא יכול להחריג מצו המכס מדינות נוספות. בהחלט ייתכן שהוא ישקול לעשות זאת בשבועיים הקרובים".

סטיב מנושין, צילום: רויטרס סטיב מנושין | צילום: רויטרס סטיב מנושין, צילום: רויטרס

החלטת הנשיא על מכסי המגן מעוררת מחלוקת עזה בוושינגטון, כאשר כמה מהמתנגדים החריפים ביותר למהלך הם חברי קונגרס רפובליקנים, שותפים למפלגת השלטון. ההחלטה אף הובילה לפרישתו של היועץ הכלכלי המוערך של טראמפ גארי קוהן.

"טראמפ הוא לא נשיא קונבנציונאלי, ולכן אנו עדים לצעדים שלא היינו רואים בשום מקרה אחר", אמר מנושין. "אנשים רבים סברו שלעולם לא נצליח להעביר רפורמה במסים, אנשים רבים סבורים שכלכלת ארה"ב לעולם לא תצמח בקצב של 3%".

שר האוצר האמריקאי התייחס לירידות שנרשמו בוול סטריט בעקבות הודעת טראמפ על הטלת המכסים. "בכל פעם שאנחנו עושים משהו, אנחנו מנתחים את הסיכונים. אבל אם רוצים להתקדם עם האג'נדה של סיוע לחברות אמריקאיות, אנחנו צריכים לקחת סיכונים מסוימים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות