אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן היוונית יוצאת הבוקר לרוד שואו בישראל לפיתוח כריש צילום: יריב כץ

אנרג'יאן היוונית יוצאת הבוקר לרוד שואו בישראל לפיתוח כריש

חברת האנרגיה היוונית מנסה לעניין את המוסדיים בהשקעה בפיתוח שדה הגז. יעד הגיוס שלה: חצי מיליארד דולר

11.03.2018, 07:47 | ליאור גוטמן

חברת האנרגיה אנרג'יאן היוונית תחל הבוקר (א') ברוד שואו ראשון בישראל במטרה לעניין את הגופים המוסדיים בהשקעה בפיתוח שדה הגז כריש. יעד הגיוס הוא 500 מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר השלימה החברה סגירה פיננסית של כ־1.3 מיליארד דולר מול בנקי ההשקעות מורגן סטנלי ונטיקסיס, בנק הפועלים וסוסייטה ג'נרל הצרפתי עבור פיתוח שדה תנין. בנוסף אישרה אנרג'יאן חתימת חוזה של 1.36 מיליארד דולר עם חברת טקניפ (TechnipFMC) להקמת מתקן צף להפקת גז וטיפול בו. למתקן כושר ייצור של 8 BCM לשנה. שני אלה, בגיבוי תזרים מזומנים מובטח ל־16 שנה מחוזי הגז שכבר נחתמו, בעיקר מול החברה לישראל, אמורים לשכנע את המשקיעים להזרים כסף לחברה.

מנכ"ל אנרג מנכ"ל אנרג'יאן מתיוס ריגאס | צילום: יריב כץ מנכ"ל אנרג

סבב המוסדיים שיחל הבוקר ממשיך סבב דומה, שהחל בשבוע שעבר בלונדון. החברה מתכננת הנפקה ברשימת הפרימיום של בורסת לונדון ושוקלת רישום כפול, בהינתן הצלחה ברוד שואו הישראלי. עם סיומו ב־16 במרץ אנרג'יאן תדלל את אחזקותיה ל־60%-55%, והיתר יוחזק בידי משקיעים חדשים. כמה חתמים מובילים את הגיוס, ובישראל מלווה אותו פועלים אי.בי.אי.

מהתשקיף שפרסמה אנרג'יאן עולה כי לחברה מאגרים המפותחים ביוון ובמונטנגרו. הכנסותיה ממכירת נפט בעשרת החודשים הראשונים של 2017 הסתכמו ב־38.4 מיליון דולר, עלייה של 23% לעומת התקופה המקבילה. נתון זה מגלם צבר הכנסות שנתי של 46 מיליון דולר ל־2017 כולה - הנתון הגבוה שרשמה בארבע השנים האחרונות. במהלך 2015 ו־2016 סבלה החברה מצניחת מחירי האנרגיה בעולם, והכנסותיה התכווצו עד ל־28.4 מיליון דולר ב־2015.

אנרג'יאן סגרה את עשרת החודשים הראשונים של 2017 בהפסד תפעולי של 17.2 מיליון דולר לעומת הפסד של 6.2 מיליון דולר בתקופה המקבילה. העמקת ההפסד מיוחסת לזינוק של כמיליון דולר בהוצאות הנהלה וכללית ולעלייה של 5.5 מיליון דולר בהוצאות חיפושי הגז, לרבות בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות