אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אספן גרופ, מיטב דש ומנורה מבטחים רכשו נכס בהולנד ב-96 מיליון שקל צילום: ישראל הדרי

אספן גרופ, מיטב דש ומנורה מבטחים רכשו נכס בהולנד ב-96 מיליון שקל

הנכס משתרע על שטח של 6,220 קמ"ר, בתוך קומפלקס משרדים של 60 אלף מ"ר - ההכנסות השנתיות צפויות לעמוד על 1.8 מיליון יורו, סכום המשקף תשואה של 8%

11.03.2018, 10:47 | אורן פרוינד

חברת אספן גרופ מדווחת היום (א') כי חברת נכס המוחזקת בבעלות משותפת עם מיטב דש ומנורה מבטחים חתמה על הסכם לרכישת נכס נוסף באזור אמסטלווין (Amstelveen) שבהולנד תמורת כ-96 מיליון שקל (כ-22.6 מיליון יורו).  

לחצו כאן לערוץ הטלגרם הרשמי שוק ההון כלכליסט

קראו עוד בכלכליסט

אספן גרופ מחזיקה כ-33% מחברת הנכס וחלקה בתמורה עומד על 31.7 מיליון שקל (כ-7.5 מיליון יורו). הנכס הנרכש הוא חלק מקומפלקס משרדים, ומשתרע על שטח של כ-6,218 מ"ר מתוך קומפלקס של כ-60 אלף מ"ר. הנכס הוא חלק מבניין משרדים שבו 6 קומות משרדים ו-217 מקומות חניה.

הרכישה מצטרפת לפורטפוליו נכסים שרכשו החברות בהולנד: בסוף שנת 2017 דיווחה אספן גרופ על השלמת הסכם אסטרטגי עם מנורה מבטחים ומיטב דש לרכישת פורטפוליו נכסים בהולנד תמורת כ-472 מיליון שקל, המוחזק בחלקים שווים על ידי שלוש הרוכשות. הפורטפוליו כולל שטחי משרדים, מסחר ואחסון להשכרה בהיקף של כ-62,000 מ"ר וכן 1,152 מקומות חניה.

הנכס הנרכש בעסקה הנוכחית מאוכלס במלואו ע"י Meijburg & Co, חברת ייעוץ המס של KPMG בהולנד. הכנסות השכירות השנתיות נטו מהנכס מסתכמות בכ-7.7 מיליון שקל (כ-1.8 מיליון יורו), ומגלמות תשואה שנתית של כ-8%. אספן גרופ מימנה את חלקה בתמורה ממקורותיה העצמאיים והתקשרה בהסכם עקרונות לא מחייב עם תאגיד בנקאי זר שהעמיד את המימון לרכישת הנכסים בהולנד.

לדברי גיא פרג, יו"ר אספן גרופ, " אנו מזהים את שוק המשרדים בהולנד כיעד פוטנציאלי לצמיחה עתידית של החברה, ועסקה זו, שהיא המשך ישיר לשיתוף הפעולה עם מנורה מבטחים ומיטב דש, מסייעת לנו לחזק את השקעות החברה במדינה".

אספן גרופ, אותה מנהל גיא אליאס, פועלת בעיקר ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה, בהולנד, גרמניה, וישראל. כיום בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל, בשטח כולל של כ- 370 אלף מ"ר, המושכרים לכ-261 שוכרים בתפוסה של כ-97%.

הקומפלקס בהולנד - חלק מהשטח נרכש על ידי קבוצת אספן, צילום: יחצ הקומפלקס בהולנד - חלק מהשטח נרכש על ידי קבוצת אספן | צילום: יחצ הקומפלקס בהולנד - חלק מהשטח נרכש על ידי קבוצת אספן, צילום: יחצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות