אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרגא ברוש: "החשמל יתייקר ב-2% ב-2019 בגלל העלאת המס על הפחם" צילום: עמית שעל

שרגא ברוש: "החשמל יתייקר ב-2% ב-2019 בגלל העלאת המס על הפחם"

לדברי נשיא התאחדות התעשיינים, "הסיפור לפיו העלאת המסים תביא ל'ניקיון הסביבה' הוא עוֹרבא פרח. הציבור חייב לדעת את האמת: מחיר החשמל יעלה והמוצרים יתייקרו בהתאם"

11.03.2018, 11:45 | אדריאן פילוט

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, מתריע כי כבר ב-2019 יתייקר החשמל ב-2% על רקע כוונתו של שר האוצר משה כחלון, להעלות את המס על הפחם שבו משתמשת חברת החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, נציגי רשות החשמל כבר הודיעו על העלאה צפויה בתעריף החשמל ב-2019. ברוש ציין כי  בניגוד לטענות האוצר, נציגי חברת החשמל הסבירו בוועדת הכספים כי אין אפשרות להפחית את כמות הפחם שבה משתמשים כעת.

שר האוצר משה כחלון, צילום: יאיר שגיא שר האוצר משה כחלון | צילום: יאיר שגיא שר האוצר משה כחלון, צילום: יאיר שגיא

"שר האוצר מספר שהוא דואג לאזרחים, אבל הציבור חייב לדעת את האמת: מחיר החשמל יעלה והמוצרים יתייקרו בהתאם. הסיפור לפיו העלאת המסים תביא ל'ניקיון הסביבה' הוא עוֹרבא פרח", אמר ברוש ל"כלכליסט". במתקפה נגד כחלון הוסיף כחלון: "כל דברי הפופוליזם, כל

ה'נטו' - זה 'נטו התייקרות' ו'נטו מסים על הציבור'. הוא חושב שהציבור מטומטם? עושים לו נטו הוזלות על המוצצים וה-DVD ומעלים את החשמל ואת המוצרים באמצעות העלאת מס על הפחם. אז אני מציע לקרוא לתוכנית של כחלון 'נטו מסים' ו'נטו התייקרויות'".

בשבוע שעבר תקף ברוש את כחלון על רקע הרפורמה בביטוחים על תאונות עבודה (העלאת דמי ביטוח לאומי למעסיקים) המטיל על המעסיקים הוצאה נוספת של חצי מיליארד שקל. לדבריו, אנשי האוצר איימו על חברי הוועדה שאם הגזירות הללו לא יעברו - גודל הקיצוץ הרוחבי בתקציבי המשרדים הממשלתיים יהיה גדול יותר - וזו על מנת לעמוד ביעד הגירעון.

המשרד להגנת הסביבה מסרו בתגובה: "השימוש בפחם, פטקוק ומזוט מוביל לזיהום אוויר הגורם לתחלואה ולתמותה ולעלויות חיצוניות המוערכות בכ-8 מיליארד שקלים לשנה ועמדת המשרד היא שיש לגלם בתעריף המס את מלוא העלויות הללו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות