אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברייט פוד מפתיעה וממנה את חיים גבריאלי ליו"ר תנובה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ברייט פוד מפתיעה וממנה את חיים גבריאלי ליו"ר תנובה

זאת תשעה חודשים בלבד לאחר שמונה לסגן יו"ר הקבוצה; מדובר בצעד חריג, שכן החברה הסינית אינה נוהגת למנות יו"רים מקומיים בחברות שהיא רוכשת

11.03.2018, 14:32 | נורית קדוש

הסינים משחררים אחיזה: ל"כלכליסט" נודע כי תשעה חודשים לאחר שנכנס לקונצרן תנובה כסגן היו"ר, מונה חיים גבריאלי לתפקיד היו"ר. זו הפעם הראשונה מאז רכשה ברייט פוד את תנובה, שהיא ממנה יו"ר ישראלי. מדובר גם במקרה חריג ביחס לעולם, שכן ברייט פוד אינה נוהגת למנות יושבי ראש מקומיים בחברות שהיא קונה. מינוי גבריאלי נעשה במסגרת שינויים נוספים בדירקטוריון של תנובה. מתוך שישה חברי דירקטוריון מטעם ברייט פוד, ימונו ארבעה חברים חדשים. 

קראו עוד בכלכליסט

גבריאלי מונה לסגן יו"ר תנובה בחודש יוני האחרון, כשברקע מחלוקת עסקית חריפה בין נציגי ארגוני הקיבוצים לברייט פוד. גבריאלי, לשעבר מנכ"ל אי.די.בי והאיש הקרוב לנוחי דנקנר, נכנס לתפקיד במסגרת מחויבות ברייט פוד לשותפיה מהקיבוצים המחזיקים ב-23% מתנובה. מינויו של גבריאלי התקיים לאחר שהחברה נותרה ללא סגן יו"ר מקומי, בעקבות התפטרות יוסי שחר, שהיה הנציג הישראלי של ברייט פוד ועזב את התפקיד לפני שנה וחצי.

חיים גבריאלי, צילום: אוראל כהן חיים גבריאלי | צילום: אוראל כהן חיים גבריאלי, צילום: אוראל כהן

עם כניסתו לתפקיד, נדרש גבריאלי להתמודד עם אתגרים מורכבים מאוד שניצב בפני חברת המזון הגדולה בישראל, הסובלת מירידה מתמשכת במכירות, אובדן נתחי שוק, הגברת הרגולציה ופתיחת השוק לייבוא בשר וגבינות. בנוסף, נדרש גבריאלי לקדם את יישום תכנית ההתייעלות הכרוכה בפיטורי מאות עובדים, עליה הכריז הארגון לפני כשנתיים.

גבריאלי הוא בעל תואר שני במנהל ציבורי למנהלים באוניברסיטת חיפה. מאז שפרש מאי.די.בי הוא כיהן כסגן יו"ר השלוחה הישראלית של ברוקר הביטוח הבינלאומי.

מברייט פוד נמסר כי "בשנתיים האחרונות תנובה ניצבה בפני אתגרים רבים. בתמיכתנו ובתמיכת השותפים שלנו מהקיבוצים, אימצה החברה תוכנית אסטרטגית חדשה ותוכנית רה-אורגניזציה והתייעלות אשר שיפרו באופן משמעותי את היעילות והביצועים שלה. תנובה עדיין עומדת בפני אתגרים, תוך שהיא ממשיכה לחתור להמשך צמיחה וביצוע השקעות חדשות כדי להבטיח פיתוח משמעותי בזירה המקומית והבינלאומית".

עוד הוסיפה כי "אנו מאמינים בתנובה כחברה ישראלית ובצמיחתה בשוק המקומי, ויש לנו ביטחון בתרומתה של תנובה לכלכלת ישראל, כמו גם בהתרחבותה לשווקים הבינלאומיים, תוך ניצול הידע הרב, החדשנות והיכולות הגבוהות של החברה. תנובה חשובה לקבוצתנו ואנו מאמינים כי נוכל לתמוך בה בשנים הבאות ולהשקיע משאבים ומאמצים להצלחתה ולהמשיך להביא בעתיד ערך מוסף לצרכניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות