אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטנר סוגרת את מרכז החדשנות שלה בישראל צילום: קובי קנטור

בלעדי לכלכליסט

גרטנר סוגרת את מרכז החדשנות שלה בישראל

ענקית מחקרי השוק הקימה את המרכז עם רכישת הסטארט-אפ Senexx ב-2014. בשבוע שעבר נסגר המרכז ועובדיו פוטרו. "המהלך לא משפיע על פעילותנו המתמשכת בישראל", מסרה מנכ"לית החברה בארץ

11.03.2018, 15:58 | מאיר אורבך
ענקית המחקר האמריקאית גרטנר סוגרת את מרכז החדשנות שלה בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". המרכז התבסס על רכישת חברת Senexx מת"א והעסיק בשיאו 30 עובדים, שעם הסגירה פוטרו כולם; לא ברור מדוע בחרה החברה לסגור את המרכז.

קראו עוד בכלכליסט

Senexx היתה חברת סטארט-אפ, בוגרת חממת אפווסט וטקסטארס, שפיתחה פלטפורמה מבוססת ענן לשאלות ותשובות בתוך ארגון . Senexx הוקמה ב-2011 על ידי מנכ"ל זאבי מיקהל (מנכ"ל), מיכאל גלפנד (סמנכ"ל טכנולוגיות) וזאב פלדמן, וגייסה חצי מיליון דולר. המערכת שפיתחה איפשרה לכל משתמש בארגון לשאול שאלות ולקבל את המידע מהאנשים המתאימים ביותר בארגון, כשהמערכת מתייגת אוטומטית את השאלות.

שלומית הרט, צילום: קובי קנטור שלומית הרט | צילום: קובי קנטור שלומית הרט, צילום: קובי קנטור

החברה היתה הסטארט־אפ הישראלי הראשון שהשתתף באקסלרטור של טקסטארס בבוסטון, שנחשבת כיום לתוכנית ההאצה המובילה בארצות הברית. היא נמכרה לגרטנר ב-2014 בעבור 10 מיליון דולר ולאחר הרכישה הוכרז שהמרכז הישראלי יהיה מרכז החדשנות העולמי של גרטנר. במרכז פותחו כלים פנים ארגוניים לצורכי חברת המחקר. בין היתר, פותחו בו כלים בתחום משאבי האנוש, המכירות, פתרונות ליצירת אפיקי הכנסה חדשים ועוד.

שלומית הרט, מנכ"לית גרטנר ישראל וסמנכ"לית אזורית, אישרה ל"כלכליסט" את הפרטים ומסרה: "גרטנר סגרה את פעילות צוות החדשנות בישראל שבוע שעבר. העבודה שהתבצעה על ידי צוות החדשנות שלנו תשולב במהלך החודשים הקרובים במלואה ע״י היחידות העסקיות האחרות הקיימות בחברה. החלטה זו אינה משפיעה על העסקים המתמשכים שלנו בישראל, אנו ממשיכים להרחיב את הפעילות העסקית ולספק ערך רב למספר הלקוחות העסקיים המתרחב במדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות