אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליט המדינה עונה לנתניהו: "לעולם לא נגייס עד מדינה ונאמר לו לשקר כדי להפליל אדם אחר" צילום: יריב כץ

פרקליט המדינה עונה לנתניהו: "לעולם לא נגייס עד מדינה ונאמר לו לשקר כדי להפליל אדם אחר"

בכנס במכון הישראלי לדמוקרטיה אמר שי ניצן: "אנו מחוייבים אך ורק לאמת ולראיות". לדבריו, "בעדות אמת של עד מדינה, המטהרת את השחיתות השלטונית, יש ערך עצום". דבריו נאמרו לאחר שבשבוע שעבר אמר נתניהו בפייסבוק: "אומרים לעצורים - רוצים להיחלץ? לכלכו על נתניהו"

11.03.2018, 18:26 | משה גורלי

"לעולם, לעולם, לא נגייס עד מדינה ונאמר לו לשקר כדי להפליל אדם אחר" - כך אמר היום (א') פרקליט המדינה שי ניצן בכנס המכון הישראלי לדמוקרטיה בשיתוף העיתון מקור ראשון, "כל טענה אחרת היא מופרכת. אנו מחוייבים אך ורק לאמת, אך ורק לראיות".

קראו עוד בכלכליסט

ניצן דיבר על ייחודה של עבירת השוחד ודומותיה ש"לא מתבצעות בראש חוצות. הן קשות לגילוי וחשיפה. כדי להיכנס אל תוך החדר, אל השיחה בארבע עיניים, אל תוך המארג הסודי הזה של ה'קח ותן', יש צורך פעמים רבות להיכנס דרך סדק צר. רק עד מדינה יכול לאפשר להציץ דרך סדק צר זה". ניצן הוסיף וציין ש"הסכמי עד מדינה, במקרים המתאימים, מביאים תועלת ציבורית גדולה. בעדות אמת של עד מדינה, המטהרת את השחיתות השלטונית, יש ערך עצום".

פרקליט המדינה שי ניצן, צילום: אוני פרקליט המדינה שי ניצן | צילום: אוני' ת"א / חן גלילי פרקליט המדינה שי ניצן, צילום: אוני

דבריו של ניצן מגיעים לאחר שביום רביעי שעבר תקף ראש הממשלה בחריפות את המשטרה, לאחר שיועץ התקשורת שלו לשעבר ניר חפץ הצטרף לרשימת עדי המדינה נגדו הכוללת גם את ארי הרו ושלמה פילבר . "קראתי על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו - 'שקר, תהיה עד מדינה' - והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה", כתב נתניהו בפייסבוק.

נתניהו הוסיף בדבריו בשבוע שעבר: "אז אני רוצה להגיד כמה מילים על תעשיית עדי המדינה, לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזה עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם - 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד - לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר - לכלכו על נתניהו'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
איזה שקרן
אז נה קרה בחקירה של סנדר הקצין שאמרו לו שמהחקירה לא יוצאים בחי כתב אישום? גם בלובליאנה לא יצאו בלי כתב אישום.ואם מדברים אז איפה בדיוק החקירה של הרפז?עו"ר פישר? הפרקליטה שעזרה לו לזייף חקירות? מה ררה בחקירה של בוזי וברק? ויש עוד דברים מעניינים במשפטרה והפרקליטות.
חופי  |  12.03.18
לכל התגובות