אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילין לפידות מתנער ממזרחי עקב חשש לפדיונות מהפועלים צילום: תומי הרפז

ילין לפידות מתנער ממזרחי עקב חשש לפדיונות מהפועלים

באחרונה חשף כלכליסט שבנק הפועלים הורה ליועציו להמליץ למכור קרנות העוקבות אחר מתחרים. בילין מנהלים קרן העוקבת אחר תיק של מזרחי טפחות, ועקב כך הוחלט על שינוי כדי למנוע פדיונות בקרן - שמאבדת כספים יותר משנתיים

12.03.2018, 07:56 | רחלי בינדמן

ילין לפידות מנסה לבלום את הפדיונות הצפויים באחת הקרנות הגדולות שהוא מנהל, בעקבות הנחיה של מערך הייעוץ של בנק הפועלים. כפי שחשף "כלכליסט" לפני שבועיים, בבנק הורו ליועצים הפיננסיים למכור קרנות נאמנות שעוקבות אחר מדיניות ההשקעות שמכתיבים בנקים מתחרים, הנקראות קרנות עוקבות.  

קראו עוד בכלכליסט

כתוצאה מהוראת רשות ני"ע שפורסמה באחרונה, חויבו קרנות הנאמנות לראשונה לפרסם בשמן אם הן עוקבות אחר תיק השקעות מומלץ של אחד הבנקים. זאת כתוצאה מנוהג שהתעצם באחרונה, שבו בנקים מאפשרים למנהלי קרנות להשיק קרנות העוקבות אחר תמהיל ההשקעות המומלץ של הבנק, המתעדכן מעת לעת, ובכך לחסוך בזמן ייעוץ ללקוחות.

סיטואציה זו חשפה - למרבה המבוכה של הפועלים - את העובדה שיועציו שיווקו בשנים האחרונות קרנות העוקבות אחר מדיניות השקעה של מתחרים. אחת הקרנות היא ילין לפידות תיק השקעות +15%, המנהלת כ־900 מיליון שקל. ב־12 החודשים האחרונים רשמה הקרן תשואה של 3.46%, ואילו מתחילת השנה נרשמה תשואה שלילית של 0.57%–.

באחרונה נאלצה הקרן לשנות את שמה ולהוסיף לו את צמד המילים "עוקבת מזרחי", מכיוון שכאמור מדובר בקרן שעוקבת אחר תמהיל ההשקעות המומלץ של בנק מזרחי טפחות. בינואר רשמה הקרן פדיונות של 30 מיליון שקל, והיא סובלת מפדיונות מ־2016. החשש הוא שהם יחריפו בשל הנחיית הפועלים.

בעקבות הנחיית מערך הייעוץ של הפועלים, להמליץ ללקוחות למכור קרנות עוקבות אחר תיקי בנקים מתחרים, הודיעה לפני כמה ימים חברת הקרנות של בית ההשקעות שבשליטת דב ילין ויאיר לפידות כי היא משנה, שוב, את שם הקרן ומסירה ממנו את צמד המילים "עוקבת מזרחי". בכך למעשה הודיעה ילין לפידות כי היא מפסיקה לעקוב אחר מדיניות ההשקעה של הבנק.

מימין: יאיר לפידות ודב ילין , צילומים: תומי הרפז מימין: יאיר לפידות ודב ילין | צילומים: תומי הרפז מימין: יאיר לפידות ודב ילין , צילומים: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות