אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים החלה בדיון באישור התקציב; התקפות חריפות על הגידול בתקציבי הדת צילום: עומר מסינגר

ועדת הכספים החלה בדיון באישור התקציב; התקפות חריפות על הגידול בתקציבי הדת

ח"כ אלעזר שטרן: "למה הוסיפו 100 מיליון שקל למשרד לשירות דת. האם הכסף הזה משמש לעוד ועוד רשימות שחורות של עולים מחבר העמים"? ח"כ מיקי רוזנטל: "המאבק בקואליציה אינו התקציב או הגיוס אלא הישרדותו של נתניהו"

12.03.2018, 12:47 | שחר אילן

ועדת הכספים של הכנסת החלה לדון באישור תקציב 2019 לקריאה שנייה ושלישית. זאת, בעקבות הסדר הפשרה בקואליציה ואישור חוק הפטור מגיוס בוועדת השרים לחקיקה. משמעות הדבר היא שניתן לאשר את התקציב וחוק ההסדרים עוד השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) תקף את העובדה שהתקציב הפך ל"כלי משחק בידי פוליטיקאים ולא למכשיר למדיניות כלכלית". חברי הכנסת נוספים מהאופוזיציה תקפו בזה אחר זה את הגידול המשמעותי בתקציבי הדת. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפנ,י אמר ש"זה תקציב טוב ובלי גזרות".

ח"כ רוזנטל אמר כי נושא המאבק בקואליציה אינו התקציב או הגיוס אלא "הישרדותו של ראש הממשלה וזה עצוב מאוד. מדובר בניסיון עלוב של ראש הממשלה להימלט מכתב אישום. ראש ממשלה חשוד בשוחד. שר הביטחון שלו העלים עדים. הגילדה המושחתת צריכה ללכת הביתה".

ח"כ מיקי לוי. "הסכום האמתי של התוספות הקואליציוניות הוא 2.715 מיליון שקל", צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי לוי. "הסכום האמתי של התוספות הקואליציוניות הוא 2.715 מיליון שקל" | צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי לוי. "הסכום האמתי של התוספות הקואליציוניות הוא 2.715 מיליון שקל", צילום: עומר מסינגר

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) טען שהסכום האמתי של התוספות הקואליציוניות הוא 2.715 מיליארד שקל ולא ה-1.25 מיליארד שקל שאישרה הממשלה השבוע. זאת, משום שמדובר בפעימה שנייה. "זה סכומים אדירים. זה טירוף. תתביישו לכם. בתי החולים הציבוריים מתמוטטים לא אכפת לכם מכלום", אמר לוי.

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) תקף את התוספת של יותר מ-100 מיליון שקל למשרד לשירותי דת: "למה הוסיפו כל כך הרבה כסף. האם הכסף הזה משמש לעוד ועוד רשימות שחורות (הכוונה לפסולי חיתון -  ש"א) של עולים מחבר העמים"?

ח"כ מיקי רוזנטל , צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי רוזנטל | צילום: עומר מסינגר ח"כ מיקי רוזנטל , צילום: עומר מסינגר

ח"כ מוסי רז (מרצ) תקף את העובדה שתקציב מוסדות הדת במשרד החינוך גדל ב-221 מיליון שקל. היו"ר גפני טען שאינו מכיר העלאה כזו ושהיקף הכספים הקואליציוניים השנה זהה לשנים הקודמות.

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) אמר ש"זה תקציב בלי בשורות". הוא תקף את הצמיחה שמתבססת על שירותים. "זו ממשלת הונאה. הפכו את ישראל למדינה למדינה שמתפרנס מלופט גשעפט (עסקי אוויר) ולא מעבודה".

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, אמר שהעובדה שהשנה אין הקצבות פוליטיות לחברי הכנסת כמו בשנים הקודמות היא גאווה לוועדה. "יש הבדל בין הסכמות קואליציוניות מפלגתיות על סדרי עדיפויות לסחר מכר אישי. השנה אין את הדבר שכל אחד גוזר 3-2 מיליון שקל", אמר פולקמן.

ח"כ מוסי רז, מרצ, צילום: מוטי קמחי ח"כ מוסי רז, מרצ | צילום: מוטי קמחי ח"כ מוסי רז, מרצ, צילום: מוטי קמחי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
תארו לכם ממשלה בלי חרדים ובנט. עונג חילוני!
תארו לכם ממשלה בלי חרדים ובנט. עונג חילוני! חרדים בצבא או בשירות לאומי או בשב"ס. חרדים גברים לומדים לימודי ליבה הולכים לעבודה ... ווואוו, תורמים למדינה *** דרעי לא מעביר 1.2 מילארד שח! שקיבל בארנונה מנתב"ג לישובים חרדים! *** בנט מפסיק לקשקש - ואין העדתה בחינוך... אורי אריאל מפסיק להעביר כספי חקלאות לבניה בישובים שממילא יפונו, ומפסיק לחלום על בית מקדש (יתנו לא את הכדור הכחול שמעיר מהזיה( מרכולים נפתחים בשבת תחבורה ציבורית לכולם בשבת עבודות רכבת בזמן שלא מפריע לציבור! עוד כסף לנכים, בתי חולים, קשישים ונזקקים ורווחה - על חשבון אברכים חלום? לא! זה יכולה להיות מציאות בקרוב!
כחלון  |  12.03.18
2.
צביעות של יש עתיד
שיאיר לפיד היה שר האוצר .אחד ההחלטות הראשונות שלו היו : קיצוץ דרסטטי בכספי הילדים של העניים וגם מכספי העוני של החרדים . וכסף זה הוא העביר בשיא חוצפתו לעולים שבאו מברה"מ . ואף הוסיף להם עוד . האם זה לא צביעות . יש עתיד פשוט שונאים דת . מפחדים מהדת . רוצים להיות כמו הגויים . שחס וחלילה לא יקראו להם יהודים . בגלל אנשים כאלו , ילכו וידמו להם עוד בארץ . אבל אז הקב"ה יעניש באכזריות רבה . תהיה שואה נוספת בעם היהודי
יאיר  |  12.03.18